XRP ‘daha iyi bir BTC’ olarak tasarlandı

0 3

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen Bitcoinin finansal dünyada büyük bir değişikliğe yol açacak kıvılcımı ateşlediğini söyledi.

Ripples Block Stars podcastinin yeni bölümünde Larsen kripto para birimlerinin ilk zamanlarından bahsetti ve Bitcoinin doğumunun 2008 krizinden sonra gerçekleştiğini söyledi.

XRP ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Doğru zamanda doğru teknoloji

Larsen “Bence Bitcoin ile durum doğru teknolojinin doğru zamanda ortaya çıkmasıydı. Bence bu bir kırılma anıydı. Bitcoin diğer projelerin yapamayacağı veya yapamayacağı ademi merkeziyete ulaştı. Yeni teknoloji fırtınasını yarattı” dedi.

XRP “daha iyi bir BTC” olarak tasarlandı

Larsen ayrıca Ripple ve XRP Ledgerin ilk günlerinden bahsetti ve XRPnin başlangıçta enerji verimliliğine odaklanarak “daha iyi bir BTC” olarak tasarlandığını söyledi. Larsen XRP ile ilgili olarak “Şirket kurulmadan önce daha iyi bir BTC oluşturabilir miyiz dedik. Hepimiz Bitcoinden çok etkilendik ama problemleri vardı. İnsanları Bitcoinden XRPye çeken şey Bitcoinin büyük miktarda elektrik tüketmesiydi. Bu sürdürülebilir ve uzun vadeli bir model olamaz. Bence başarıya ulaşacak çekirdek bir dijital varlık grubu olacak ve Bitcoin bunlardan biri olacak” yorumunu yaptı.

Bilindiği gibi Bitcoinin enerji tüketimi kripto topluluğunda sürekli tartışılan bir konu. Geçen yılın haziran ayında CoinShares Bitcoin madenciliğinde harcanan enerjinin yüzde 75inin yenilenebilir enerji ile kaplandığını belirten bir rapor yayınladı. Rapora göre bu oran 2018de yüzde 778 idi. Ancak Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketimi Endeksine göre önde gelen kripto para birimi tarafından kullanılan enerji miktarı Finlandiyadaki toplam yıllık tüketim ile yaklaşık olarak aynı.

Larsen dijital varlıklar hakkında düşündüğü sonun insanların dünyanın herhangi bir yerine çok düşük ücretlerle para gönderebilecekleri bir teknoloji olduğunu söylüyor ve şöyle diyor:

“Değerli bir internet sistemi herkese açık ve merkezden uzaklaştırılmış olmalı. Bill ve Melinda Gates Vakfının bu konudaki söylemlerine bakarsanız gelişmekte olan ülkelerde toplam 2 milyar insanın 50 sent kadar az gönderebilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu şekilde hesaplar. Mevcut dünyada bu mümkün değil.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku