XRP Balinalarının ve Diğer Adreslerin SEC Davasına Tutumu Nasıl Oldu? 

0 2

Santiment analizi SECin Ripplea yönelik dava haberlerini açıkladığından beri büyük miktarlarda XRP içeren bir dizi cüzdanın küçüldüğünü ortaya çıkardı. Santiment verileri10 milyon XRP ve daha fazlasını (490 bin dolar dan fazla değere sahip) tutan cüzdanların düşüşte olduğunu gösterdi. SECin Ripple kurucularına dava açmasının hemen ardından XRP balina adreslerinin sayısı 18 sayı düştü.

Son zamanlarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Ripple ve iki yöneticisini Ripple ya da sembol adı ile XRP’nin bir para birimi değil aksine hisse senedi olduğunu bu nedenle Ripple Labs’in kanun dışı halka arz gerçekleştirmekle ve 13 milyar doların üzerinde para topladıkları iddiasıyla suçladı. Santiment araştırması haberler çıktığından bu yana 10 milyondan fazla token olan adresler ve daha büyük kademeli adreslerin küçüldüğünü gösteriyor.

Ancak Santimentteki analistler10 bin XRPden daha az tutan küçük XRP cüzdanlarının sayısının azalmadığını belirtti. Bu küçük ölçekli XRP yatırımcılarının son gelişmelere rağmen kripto para birimini tutmaya devam ettiğini gösterebilir. Santiment şöyle dedi:

Oluşturulmakta olan küçük  XRP adreslerinin sayısı dünkü Ripple dava duyurusundan bu yana düşmedi.

 Federal kurum Rippleın “işgücü ve piyasa yapma hizmetleri gibi nakit dışı bedeller” karşılığında milyarlarca XRP dağıttığını iddia etti. Dava dosyasına göre kurucu ortak Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse da “XRPnin yaklaşık 600 milyon dolarlık kişisel kayıtsız satışlarını gerçekleştirdiler.”

Garlinghouse Salı günü Rippleın davayı beklediğini açıklamasının ardından XRP fiyatları yaklaşık yüzde 17 düştü. Çarşamba sabahı kripto para birimi yaklaşık yüzde 25 düştü. Şu anda ise toplam yüzde 35lik bir düşüş gerçekleşmiş durumda. 

Garlinghouse suçlamaları reddetti ve XRPnin bir para birimi olduğunu ve kayıt yaptırılması gerekmediğini belirtti. Son zamanlarda bu fikri paylaşan XRP destekçileri de Twitterdan destke verdiler. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku