XRP de Yaprak Dökümü:SEC Davasından Sonra XRP ye 10 Kötü Haber

0 1

SECin şirkete dava açtığını resmen duyurmasından sonra XRP için kötü haberler ardı ardına geldi. En önemli 6 gelişmeye gelin birlikte göz atalım. 

Kripto para piyasasındaki iki büyük şirket XRP’yi bıraktı

 Şikago merkezli Jump Trading adlı şirket ile Mike Novogratz’ın Galaxy Digital şirketi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi ve Ripple’a dava açmasının ardından XRP’de piyasa yapmayı bıraktı.

Kripto para piyasasındaki en aktif şirketlerden biri olan ve borsalara likidite sağlamasıyla bilinen Jump Trading habere göre müşterilerine XRP için artık likidite sağlamayacağını söyledi.

Öte yandan üçüncü çeyrekte işlem hacminde 1.4 milyar dolara ulaşan bir başka piyasa yapıcı şirket olan Galaxy Digital de bir sonraki duyuruya kadar XRP’de alım satımı askıya aldı.

Konu hakkında açıklama yapan bir Galaxy yetkilisi “Alım satım yapmıyoruz ama gerçekler ortaya çıktıkça bunu değerlendireceğiz.” dedi.

XRP 0.10 doların altına düşebilir

Analistler SEC davası haberlerinden sonra yüzde 35’lik bir çöküşle sarsılan XRP’nin daha da düşebileceğini belirttiler. Messari CEO’su Ryan Selkis yeni gelişmelerin XRP’nin yükseliş trendinin sonunu işaret edeceğini düşünüyor ve şunları ekledi:

XRP sahipleri bittiler. Ocak ortasına kadar fiyat fiyat 0.10 dolarıın altına düşebilir. Şirketi çok zor günler bekliyor. Yatırımcı likidite ortakları ve dağtım planları bitti.  “

245 milyon dolarlık fon XRP pozisyonunu tasfiye etti

Kripto varlık yöneticisi Bitwise kripto endeks fonunda XRP pozisyonunu tasfiye ettiğini bildirdi.

Bitwise’dan yapılan açıklamada kararın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi sonrasında alındığı vurgulandı.

XRP 3. sırayı Tethere kaybetti

XRP dışında çoğu altcoin nispeten sabit kaldı. Kısa süre önce SECden açıklanan dava XRPnin değerini büyük oranda düşürdü ve listede bir sıra geriledi.

Üç kripto borsasından da kötü haber 

Üç kripto borsası (CrossTower Beaxy ve OSL) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripplea karşı resmi olarak 13 milyar dolarlık bir dava açmasının ardından XRP tokenlerinin alım satımını durdurdu.

XRP’ye bir darbe de Simplex’ten geldi

Kripto ödeme şirketi Simplex ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a ve iki yöneticisine dava açmasının ardından XRP işlemlerini bloke etmeye başladı.

The Block’un haberine göre Simplex’in ortakları da artık Simplex entegrasyonuyla XRP işlemlerini kabul etmiyor.

SEC bugüne kadarki davaların çoğunu kazandı

XRP CEOsu hukuk mücadelesi kazanacaklarına dair çalışanlarına bir mektup göderdi. Fakat şu bir gerçek ki SEC bugüne kadarki davaların çoğunu kaybetmedi. Bu yüzden XRP için gelecek biraz karanlık görünüyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku