Wyckoff modeline göre BTC analizi

0 2

Popüler YouTuber The Moon tanınmış bir teknik bileşeni inceleyerek Bitcoinin önümüzdeki birkaç ay içinde 6000 dolar seviyesini kırması durumunda 8500 dolara doğru gidebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Ve Wyckoff Dağıtım Modeli

Kripto para birimi analisti başlangıçta BTCnin şu anki konumunu Wyckoff dağıtım modeline eklediği grafiği Twitterda yayınladı. Varlığın hacminin ve fiyat yayılımının genişlediği bir ön tedarik aşamasında (PSY) başlayan orta vadeli bir teknik araç olarak çalışıyor.


Phase A önceki yükseliş trendinin durdurulmasını işaret ediyor. Bitcoin örneğinde bu durum nisan sonu ve mayıs başında varlığın Mart ayının en düşük seviyelerinden toparlandığı dönemde geldi. Daha sonra satın alma doruğu ortaya çıktı ardından BTCyi düşüren “otomatik reaksiyon” (AC) ve onu yükselten BCnin “ikincil testi” (SC) izledi.

Phase B dağıtım modelinin gelişiminin en geniş aşamasıdır. Kurumlar ve büyük profesyonel yatırımcılar uzun envanterlerini elden çıkarıyor ve kısa pozisyonlar başlatıyor. Buradaki amacın yeni bir düşüş trendine hazırlık için bir neden oluşturmak olduğu söyleniyor. BTCde bu Mayıs ve Haziran ortasında halving arasında gerçekleşti.

Phase C kalan talebin testi olarak aktarılıyor. Aynı zamanda yükseliş trendinin yeniden başlamasını işaret ediyor gibi görünüyor ancak aslında bilgisi eksik yatırımcıları yanlış adım atmaya sevketmek amaçlanıyor. Bitcoin için böyle bir boğa tuzağının birkaç hafta önce 10 bin dolarlık işareti kırmak için son girişim olabileceği düşünülüyor.

Bitcoinin geleceği 6.000 dolar mı?

The Moona göre birincil kripto para birimi şu anda “Phase D” içinde yer alıyor ve bu sırada fiyat bir işlem aralığı desteğine gidiyor. Wyckoff dağıtım modeli varlık önceki düşükleri geçmesi durumunda Phase E içerisinde güneye hızla gidebileceğini öne sürüyor.

Bitcoin için 8.500 dolar önemli bir seviye olarak görünüyor. Mayıs ayı ortasından itibaren bu destekle birkaç kez sallandı ancak sonunda zirvede kaldı. The Moon birincil kripto para birimi bozulursa BTCnin önümüzdeki haftalarda değerinin % 30undan fazlasını kaybedebileceğini ve kendini 6.000 dolarda bulabileceği konusunda uyardı. Ancak seviye devam ederse Bitcoin tekrar 10.000 dolara kadar yükselecek.

Başka bir popüler kripto para içeriği yaratıcısı ve analisti Tone Vays ise kısa bir süre önce Bitcoinin yıl sonuna kadar 6.000 ve 10.000 dolar arasında ticaret yapacağını aktardı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku