Warren Buffett in dolardan uzaklaşması BTC nin lehine

0 0

ABD dolarının zayıflık göstermesi Warren Buffettı dahi dolardan uzaklaşarak yatırımlarını Japonyaya taşımasına yol açtı. Max Keiser ise bu durumun Bitcoinin lehine olduğunu vurguladı.

Keiser piyasaların son durumuna göre yasal paraların yerini yavaş yavaş güvenli liman sınıfındaki değerli varlıkların alacağını söyledi ve milyarder iş adamı Buffettın da bunun farkındalığına sahip olduğunu söyledi.

Keiser Pazartesi günü “Buffett’ın altın yatırımıyla birlikte Japonyaya geçişi dolardan uzak durduğunu doğruluyor” dedi ve devam etti:

“Dolar bugün daha düşük seviyede seyrediyor ve kilit desteği kırmak üzere. Bitcoin altın ve gümüş yakında rekor kıracak.”

Reutersun bildirdiği üzere Buffett ülkenin en büyük beş ticaret evinden % 5 hisse alarak toplamda 6 milyar dolarlık bir yatırımda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde ABD merkez bankasının enflasyonun geçici bir süre için % 2nin üzerine çıkmasına izin vereceklerini duyurması da dolar üzerinde bir baskı yaptı.

ABD Doları endeksi volatilite sonucu son iki yılın en düşük seviyesinde yer aldı ve bu noktadan bir sekme yaşadı. Endeks Temmuz sonunda bu seviyelere ilk kez düştüğünde Bitcoin 12.500 dolara yükseldi.

Dolardaki düşüşlerin Bitcoin fiyatında benzer etkiler yaratması bekleniyor.

USD para endeksi 1 günlük grafik                                                                                    USD para endeksi 1 günlük grafik

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku