Wall Street’e ‘altcoin’ mevsimi geldi…

0 0

Geleneksel piyasalara aşina isimlerden aşırı volatiliteyi gerekçe göstererek Bitcoin ve kripto paralardan uzak durma çağrısı gelirken Wall Street’te kripto paraları aratmayan fiyat değişimleri yaşanıyor

ABD merkezli araç kiralama şirketi Hertz Global Holdingsof (HTZ) hisseleri iki haftada 056 dolar ile 553 dolar arasında hareket etti.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) işlem gören şirketin hisselerinin bu fiyat eğilimi Hertzin Mayıs ayı sonuna kadar bir konkordato başvurusu göz önüne alındığında daha da ilginç hale geliyor.

Hertz seyahat endüstrisindeki salgının ani ve dramatik etkileri nedeniyle gelirlerde ve gelecekteki revizyonlarda ani bir düşüş yaşadı. Dünya çapında 38 bin çalışanı 700 bin aracı bulunan şirketin 2019 sonu itibari ile toplam borcu 19 milyar dolardı.

Tüm bunlara rağmen hisse senetleri nasıl yükselebilir?

Los Angeles Times’a konuşan trader Kirk Ruddy “Genel olarak piyasalara bakıyorsunuz insanlar paralarını nereye koyacaklarını bilmiyorlar. ‘Hey bu 1 dolarlık hisseyi deneyeceğim’ gibi bir pozisyondalar.” dedi.

Sadece Hertz değil konkordato başvurusu yapan başka şirketlerde de önemli yükselişler görülüyor. Bu nedenle bu şirketlerdeki yükselişin bir başka nedeninin “short covering” olabileceği belirtiliyor. Bu mevcut kısa pozisyonları kapatmak amacıyla hisse senedi satın alma işlemini ifade ediyor.

Buna ek olarak salgının hafifletilmesi Hertzde fiyat artışlarına yardımcı olan başka bir faktör olabilir. Bilindiği gibi Hertzin çalışmaları büyük ölçüde havalimanlarına gidip gelen müşterilerle ilgili. Havacılık endüstrisi son zamanlarda uçuşların yeniden başlamasıyla beklenenden daha hızlı toparlanıyor. Son olarak ikinci el otomobil satışları yeni otomobil satışlarından daha güçlüdür ve ikinci el fiyatlar beklenenden daha fazla artmaktadır. Bu şirketin 700 bin araç filosu için olumlu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku