Wall Street ten Bitcoin için birbiri ardına iyi haberler

0 1

New York merkezi bir şirketin halving öncesinde daha önceden bilinmeyen bir Bitcoin fonunda 3 akredite yatırımcının katılımıyla 140 milyon dolar topladığı ortaya çıktı.

Forbesun SEC belgelerine dayandığı haberine göre New York Dijital Yatırım Grubuna (NYDIG) ait olan fon NYDIG Bitcoin Getiri Artışı Fonu LP olarak adlandırıldı ve geçen hafta 5 Mayıs itibarıyla satışlara başladı. Yani Bitcoinin blok ödülünün yarıya indirilmesinden sadece bir hafta önce.

KRİPTO PARA PİYASASI İÇİN BÜYÜK GÜN… TIKLAYIN

NYDIG 2018 yılında New Yorkta faaliyet gösteren kripto şirketleri için zorunlu bir lisans olan BitLincensei satın almış ve fonu D düzenlemesi altındaki menkul kıymetler yasalarından muaf olarak gösterdi.

Söz konusu fon hakkında çok az şey biliniyor. Ancak “Bitcoin Strateji Fonu” adı verilen eski bir NYDIG yatırım şirketi aynı zamanda Siber Güvenlik Danışma Kurulunda bulunan ve BitLicenseı hazırlayan New York Valisi Andrew Cuomonun valisi Ben Lawskyyi de bağladı . 15 milyar dolarlık Stone Ridge Asset Management LLCden danışmanlık aldı.

New York Eyaleti eski Finans müfettişi Ben Lawsky Stone Ridgede Düzenleme İşleri Başkanı olarak kayıtlı görünüyor. Mayıs 2011de New Yorkta görev alan Lawsky finans kurumlarına kestiği toplam 6 milyar dolarlık para cezasıyla gündeme geldi ve adı “Wall Streetin Şerifi” lakabıyla anıldı.

Böyle bir fon NYDIG için ilk değil. Şirket Ekim 2018de başka bir fonla 31 milyon dolar topladı. Buna “Kurumsal Dijital Varlık Fonu” adı verildi ancak hangi dijital varlıkların dahil olduğu belirtilmedi.

Bitcoin fon haberleri bir dizi olumlu gelişmenin ortasında geliyor. Wall Street Journaldaki habere göre; JP Morgan Coinbase ve Gemini kripto borsaları için ilk banka hesaplarını açtı. Geçen hafta 3iQ yatırım şirketi Toronto Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören bir ürün için 48 milyon dolar topladığını açıkladı.

Sonunda ünlü makro yatırımcısı Paul Tudor Jones yakın zamanda Bitcoin satın almaya başladığını söyledi. 5 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülen Jones varlıklarının neredeyse yüzde 2sini Bitcoine yatırdığını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku