Wall Street Devi Fidelity Investment in CEO sundan Bitcoin Değerlendirmesi 

0 0

Wall Street’in en büyük şirketlerinden biri olan Fidelity Investments’in genel müdürü geçtiğimiz günlerde Barron’s Magazine’le önemli bir röportaj yaptı.

Röportajda Bitcoine de yer ayıran Abby Jonson Bitcoinin teknolojisi ve geleceğiyle ilgili heyecanını dile getirdi.

Fidelity Investments kripto para birimi piyasasını 2014 veya 2015 gibi erken bir tarihte destekleyen ilk Wall Street şirketlerinden biri oldu. Şirket Bitcoin madenciliği operasyonu başlatarak işe koyuldu.

Bu destek son zamanlarda bir Bitcoin ticareti yürütme ve saklama bölümünün işletilmesi ve makro BTC boğa durumunu vurgulayan raporların düzenli olarak yayınlanmasıyla sonuçlandı.

Fidelity CEOsu Abby Johnson neden Bitcoin konusunda iyimser?

Röportajda Johnson kripto para birimi piyasasının meydana gelen sürekli gelişmelerle son derece hızlı hareket ettiğini vurguladı.

Bitcoin odaklı bir kripto para destekçisi olarak Johnson “dağıtılmış finansmanın” anlık ve son derece ucuz ödemelere hizmet edebilen Lightning Network gibi teknolojiler tarafından destekleneceğini düşündüğünün altını çizdi.

Johnson ayrıca Fidelitynin amacının eski finans dünyasının gözlerini Bitcoine açmak olduğu gerçeğine değindi.

Belirli bir rakamı açıklamamakla birlikte Fidelity Digital Assetsin bu alandaki bir işletme olarak “iyi bir ivmeye” sahip olduğunu ve Bitcoin saklama ürünü için güçlü bir talep olduğunu ekledi.

 Wall Street ve Bitcoin

Johnson Bitcoin ve kripto para birimlerine daha geniş bir şekilde destek sözü veren birçok önde gelen Wall Street yatırımcısı ve yöneticisinden biridir.

Son zamanlarda hayat sigortası şirketi MassMutual firması bu dijital dünyaya geçişin ortasında varlıklarını çeşitlendirmek için 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Daha önce Paul Tudor Jones Stanley Druckenmiller Bill Miller Anthony Scarramucci ve diğerleri gibi önde gelen yatırımcılar meydana gelen büyük miktardaki enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoine yatırım yaptıklarını olduklarını söylediler.

Gizli bir şekilde Bitcoin biriktiren önemli yatırımcılar var ve belki de ilerde bunları hep birlikte öğreneceğiz.

BlockTower Capital CIOsu Ari Paul geçtiğimiz günlerde son rallinin muhtemelen kurumsal katılımın göstergesi olan algoritmik satın almaya dayandığını söyledi:

“Bu rallinin çoğunda ABD saatlerinde algoritmik tarzda satın alma ve Asya saatlerinde sabit bir etkinlik gördük. Bunlar büyük miktarlarda satın alan kurumlar “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku