Wall Street analisti: Bitcoin 10 bin 500 doları kırabilir

0 0

Birkaç gün boyunca 9 bin 600 – 9 bin 700 dolar civarında takılan Bitcoin sert bir hareketle 10 bindolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoinin 9 bin 700 dolardan 10 bin 200 doların üzerine ani yükselişinin iki ana nedeni var gibi görünüyor. Bunlar alan aşırı kaldıraçlı kısa pozisyonların kapatılması ve aşırı genişlemiş alternatif kripto para birimlerinden (altkoinler) kar alması olarak sıralanabilir.

Tanınmış bir Wall Street analisti kripto para piyasası konusunda hala iyimser. Bununla birlikte aynı analist kritik bir seviye olarak gösterilen 10 bin 500 dolarlık direncin yakında kırılacağını savunuyor.

Fundstrat Global Advisorsın teknik stratejisti Rob Sluymer Bitcoinin yükselişinin devam edeceğinden umutlu olduğunu belirterek ““Bitcoin için genel kesin yapı üzerinde pozitif kalıyoruz” diyor…

Kırması durumunda yüzde 30 prim potansiyeli

Bloomberg ile paylaşılan bir araştırma notunda Sluymer BTCnin 10 bin 500 doları kırmasının muhtemel olduğunu söylüyor. Sluymer bu seviyenin de kırılması durumunda Bitcoin’in önünde yüzde 30’luk bir prim potansiyeli açılacağını bunun da yaklaşık 13 bin 800 dolara denk geldiğinin altını çiziyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku