Voyager (VGX) Nedir?

Voyager (VGX) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında son dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran önemli projelerden biri olan Voyager (VGX), kripto kabulünün yaygınlaşması ile popülerlik kazanmıştır. VGX projesi doğrudan kripto para alım satım hizmetleri ile ilgilidir. Bu da gelecek bakımından yatırımcıların ilgisini çekmesinde yardımcı olmaktadır. Son dönemde sıkça aratılan projeler arasında gösterilen Voyager, gelişmelerle dikkatleri çekmeye devam etmektedir. Bu yazımızda yerli yatırımcıların da sıkça araştırdığı ve merak ettiği Voyager (VGX) nedir, amacı nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi sorulara kriptoarena.com olarak, cevap vermeye çalışacağız.

Voyager (VGX) Nedir?

Voyager token, kullanıcıların kripto para alım ve satım işlemlerini komisyonsuz olarak gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Bu bakımdan bir aracı platformdur. Ayrıca temelde e-ticaret ve Blockchain odaklı bir proje olarak bilinmektedir. Bu platformun yerel ağı olan Voyager (VGX), Voyager ekosisteminin yerel token’ıdır. Teknik olarka VGX, Ethereum ağında çalışmaktadır ve ERC-20 standardına sahip bir token’dır.

Projenin Amacı Nedir?

Voyager, güçlü bir proje olarak öne çıkmaktadır. 100’den fazla dijital varlığı desteklemektedir. Ayrıca Voyager’ın asıl hedefi kriptoyu tüketiciler için erişilebilir hale getirmektir. Bu amaç, yenilik döneminde kullanıcılarının en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak olarak açıklanmaktadır. Ayrıca teknik makalede yer verilen temel birçok önemli nokta bulunmaktadır. Projenin en temel amacı, herkes için kripto para işlemlerini komisyonsuz olarak sunmaktır. Bu yönüyle bireysel ve kurumsal yatırımcılara gerçek zamanlı kripto varlık alım satım çözümü sunmayı amaçlamaktadır.

Proje ilk olarak Ekim 2018’de hayata geçirilmiştir. Kurulduğu ilk andan itibaren sürekli geliştirilerek, 100’den fazla kripto varlığı desteklemeye ulaşmıştır. Ocak 2019’da mobil uygulaması hizmete başlatılmıştır. Bununla beraber, hizmete başlamasının ardından tüm kullanıcılar için kripto para işlemlerinin kolaylaştırılması hedeflenmiştir.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Voyager’in avantajları incelendiğinde göze ilk çarpan, yatırımcılara sunduğu komisyon seçeneğidir. Bu da onu diğer projelere göre daha avantajlı hale getirmektedir. Ayrıca kripto varlıklar, bütün yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirilmiştir. İkinci olarak, 40’tan fazla dijital varlık ile avantajlı ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede ödül kazanmak için geniş token yelpazesini kullanır. Bununla beraber her ay düzenli olarak yüzde 12’ye kadar kazanç sağlanması mümkündür. Üçüncü olarak, destek verdiği 100’e yakın dijital varlık bulunmaktadır. Bu da onu geniş yelpazeli bir ekosistem haline getirmektedir.

Dezavantajlarına gelince, geleceğe yönelik belirsizlik söz konusudur. Bununla birlikte yatırımcı çekmede büyük bir problem haline gelmektedir. İkinci olarak, ekosistem hakkındaki her olumsuz haber de yerel token XGV aşağı yönlü etkilenir. Ayrıca yatırımcı olan kitlenin bu dönemde token’dan uzaklaşmasına sebep olur. Dahası uzaklaşan yatırımcıyı tekrardan ekosisteme dahil etmek oldukça zordur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Voyager (VGX) Nedir?