5 Kripto Analisti Değerlendirdi: Ayı Piyasası Sona mı Eriyor?

57

İçinde olduğumuz ayı piyasası yatırımcılara zor günler yaşatırken kripto para analistlerinden güzel haber geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in son grafiklerini yorumlayan analistler, yatırımcılara umut verdi.

Lider kripto para birimi ne zaman yükselecek?

Kripto para dünyası, FTX’in iflasından sonra büyük bir darbe aldı. Çöküş yaşayan borsanın etkileri hala devam ederken lider kripto para birimi Bitcoin %20, lider altcoin Ethereum ise yalnızca bir ayda %30 oranında düşüş yaşadı. Yakın gelecekte fiyat artışı için çok az net katalizör varken analistler yine de olumlu bir tablo çizerek ayı piyasasının sona yakın olduğunu belirtti. Binlerce kişinin takip ettiği analist SmartContracter, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada makro döngü bazında BTC’nin dibe oldukça yakın göründüğünü söyledi. Dibe yakın Bitcoin fiyatı ise ayı piyasasının sonunu işaret eden bir gösterge olabilir. Bitcoin’in üç günlük grafiğine dayanarak bu çıkarımı yapan analist, yatırımcılara umut verdi.

Öte yandan, bir diğer uzman analist On-Chain College, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasına bakarak lider kripto para biriminin aşırı satıldığı dönemleri inceledi. Analist, bu tür dönemlerin yatırımcılara korku ve karamsarlık aşıladığını dile getirdi. Analist, Bitcoin yatırımcılarının, kripto paranın düşüşüyle birlikte çıkış kapısına doğru koşarken onun daha da fazla değer kaybetmesine neden olduğunu dile getirdi. Analist ayrıca, geçmişe bakıldığında bu tür dönemlerin ardından olumlu bir toparlanma dönemine giriş yapıldığını da sözlerine ekledi.

FTX’in sektöre etkileri hız kesmeden devam ediyor

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz gibi FTX’in iflasının ardından kripto dünyası ciddi dalgalanmalar yaşadı. Hala daha devam eden bu dalgalanmalar yatırımcılar arasında panik havası yaratırken bazı analistler çizdiği olumlu tabloyla sektörün umut kaynağı oldu. Bu analistlerden bir diğeri de TradingShot. Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda analist, BTC’nin bir yıldan fazla süren bir düşüşün ardından geçtiğimiz hafta en güçlü haftalık hacmini gördüğünü vurguladı.

Analist, bir haftalık grafiğin incelemesini yaptığında, bu tabloyu 19 Kasım 2018 ile 13 Mayıs 2019 dönemlerindeki grafiğe benzetti. Bitcoin’in yaşadığı ciddi düşüşün son günlerine tekabül eden bu tarihler, ayı piyasasının bitişi anlamına gelmekteydi. Bu sebeple analist, incelediği BTC grafiklerinden yola çıkarak ayı piyasasının sonuna gelmiş olabileceğinizi dile getirdi. Fakat her analist lider kripto para birimi konusunda aynı olumlu bakış açısına sahip değil. Uzman analist Ecoinometrics, yaşanması muhtemel kötü gelişmelerin Bitcoin’i olumsuz anlamda etkilemeye devam edeceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku