Vitalik Buterin, OpenAl nin GPT-3 modeli hakkında çarpıcı bir tahminde bulunuyor

0 0

Ethereumun kurucu ortağı Vitalik Buterin en son tweetinde yapay zekanın önümüzdeki 10-20 yıl içinde insanlar yerine programlar inşa edeceğini tahmin ediyor.
 

Metin oluşturmayı yepyeni bir seviyeye taşımak

Vitalikin dikkatini çeken San Francisco merkezli OpenAI şirketi tarafından oluşturulan en son dil işleme modeli GPT-3ün yardımıyla React uygulaması yazma sürecini anlatan videodur.

1.5 milyar parametreye sahip GPT-2ye kıyasla 175 milyar parametreye sahip olan GPT-3ün dili farklı görevleri yerine getirmek için daha fazla eğitime ihtiyaç duymayacak şekilde programlanarak meta-öğrenme yeteneğine sahiptir.

Yeni dil işleme modeli makine öğreniminin ve genel olarak insanlığın geleceği için çok fazla umut vaat ederken yanlış bilgi yaymak veya üniversitede sahte denemeler yazmak gibi bazı kötü niyetli kullanımlar neticesinde suistimallere açık bulunuyor. 

GPT-3 yapay zeka tarafından oluşturulan metinleri gerçek insanlar tarafından yazılanlardan ayırt etmeyi giderek zorlaştırıyor.
 

GPT-3 Ethereum için “zorlayıcı”

GPT-3ün Ethereuma doğal dille akıllı sözleşmeler yazmak için uygulanıp uygulanamayacağı sorulduğunda Buterin bunun “zorlayıcı” olacağını söyledi.

Blockchain alanında herhangi bir hatanın karşılanamayacağını açıkladı.

“Blockchain ortamlarında tam olarak % 100den daha az beklendiği gibi çalışıyorsa istisnalar çok tehlikeli olabilir.”

Mayıs ayında girişim kapitalisti Tim Draper akıllı sözleşmeleri AI ile birleştiren sigorta şirketlerinin bir sonraki büyük şey olabileceğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku