VİTALİK BUTERİN: KRİPTO VE BLOCKCHAİN DÜNYASI TEKRARDAN ‘1000 KEZ BÜYÜME GÖRMEYECEK

0 0

Etherpum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin 8 Eylülde Bloombergle yaptığı bir röportajda kripto para birimi ve blok zinciri alanının yeniden “1000 kez büyüme” görmesi şansı yok dedi.

Hong Kongda bir Ethereum ve blockchain konferansında Buterin Bloomberge yaptığı açıklamada kripto ve blockchain endüstrisinin hızlı büyümesinin “tavan” a ulaştığını ve “sadece ilgilenen insanlar” dan “gerçek ekonominin gerçek uygulamaları” na geçtiğini söyledi.Buterin küredeki patlayıcı büyüme döneminin büyük olasılıkla sona erdiğini açıkladı çünkü endüstri ile ilgili yüzeysel farkındalık düzeyi önemli ölçüde büyüdü.Bu noktada ortalama eğitimli kişi ile konuşursanız muhtemelen en az bir kez blok zinciri duymuşlardır. Artık alandaki herhangi bir şeyde 1000 kat daha fazla büyüme fırsatı yok. ”

Buterine göre kripto topluluğundaki son altı ya da yedi yıl boyunca görülen ve yaygın olarak benimsenmesi amacıyla pazarlama madeni paralara dayanan ilk strateji çok büyük bir büyüme oranı ve birçok kripto paranın piyasa değeriyle sonuçlandı.

Kripto piyasaları 2018 boyunca tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri açısından çarpıcı bir düşüş yaşadı.Ocak ayında tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 828 milyar dolar oldu.CoinMarketCape göre toplam piyasa kaplamasındaki zirveyi kademeli bir gerileme izledi – Mayıs ayında yukarı doğru yükselişe geçti – bu rakam Kasım 2017 başından bu yana en düşük puan olan 198.8 milyar dolara ulaştı.Bununla birlikte kripto piyasaları 2018de önemli bir düşüş gösterse de mevcut rakamlar 2017nin başlangıcındaki toplam piyasa kapitalizasyonunun 17-20 milyar dolar seviyesinde olduğu zamanlardan daha fazladır.ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum gibi başlıca kripto para birimleri sırasıyla 1000 $ ve 12 $ ın altında işlem görmüştür.ayı piyasasında çeşitli uzmanlar 2018 yılı sonunda kripto fiyatlarının dinamikleri için farklı senaryolar önerdiler.Ağustos ayı sonlarında Fonstrat’ın Tom Lee’si BTC’nin “yıl sonuna kadar patlayabileceğini” öne sürerek gelişmekte olan piyasalar arasında bir ilişki olduğunu belirterek Bitcoinin fiyatının bu yıl 25.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.Temmuz ayında Reddit ve VC firması Initialized Capitalın kurucularından Alexis Ohanian Bitcoin ve Ethereumun sırasıyla 2018 yılı sonunda 20.000 $ ve 1.500 $ dan işlem göreceğine dair duruşunu yineledi.Yine Temmuz ayında TenXin kurucu ortağı ve kripto başkanı TenXin başkanı Julian Hosp Bitcoinin 2018de 60.000 dolara vurabileceğine hala “oldukça emin” olduğunu iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku