SOL, ETH ve AVAX İçin Bu Seviyelere Bakın!

895

Ünlü bir kripto uzmanına göre Ethereum (ETH) rakibi olan AVAX ve SOL, bir sonraki kripto para piyasası toparlanması sırasında sert ve hızlı yükselişler gösterebilir. İşte detaylar…

Analiste göre SOL ve AVAX, sert yükselişler yaşayabilir

TechnicalRoundup’ın bir haber yazısında görüşlerinden bahseden “Cred” takma adlı analist, Ethereum’un 1.900 dolarlık son dokunuşunun, kritik bir düşük aralığın yeni testini verdiğini ve bu durumun da onu “bir sıçrama için iyi bir konuma” getirdiğini belirtiyor. “Cred” takma adlı analiste göre, eğer kripto para piyasaları bu şekilde düşüş yaşamaya devam ederse, lider altcoin Ethereum’un en kötü senaryo hedefi olan 1.000 dolar ile 1.400 dolar seviyelerinde destek bulacağını düşünüyor.

5 Ethereum Katili Altcoin 2022'ye Damgasını Vuracak!

Ayrıca ünlü analist, piyasanın yeniden yükselişe geçmesi durumunu da değerlendirdi. Analiste göre, eğer piyasa yeniden yükselişe geçerse “Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi lider katman-1 altcoin’leri, en yüksek sıçramalarda bulunan altcoin’ler olabilir” yorumlarında da bulundu ve şu sözleri ekledi:

“Bu kripto paralar, piyasada yaşanan sıçramalarda iyi sonuçlar veriyor çünkü katılımcılar, yeni bir altcoin anlatısının olmadığı bir zamanda “ucuz” olduklarında bildikleri ve sevdikleri isimleri satın almaya şartlandırılıyorlar. Daha da önemlisi, eğer Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafında kumar yatırımları yapacaksanız, Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX)’a da bahse girebilirsiniz. Çünkü eğer haklıysanız daha sert yükselişler görebilirsiniz.(ya da daha sert düşüşler veya çöküş yaşanabilir)”

Analist: “79 dolarlık seviye geri kazanılırsa, 100 dolarlık seviyeye uzanan bir ralli başlayabilir”

Bir diğer yandan Cred, Solana hakkında da kritik yorumlarda bulundu. Analiste göre Solana (SOL)’ya bakıldığında, altcoin’in 45 ila 79 dolar arasında hareketlerde bulunduğunu belirterek aralığın en üst seviyesinin kırılması durumunda güçlü olumlu etkileri olacağını da belirtiyor. Cred’in konu ile ilgili yorumları ise şu şekilde:

“Acil işlem aralığı 44-47 dolar aralığından 79 dolar aralığına kadar uzanıyor. Eğer piyasa çöküş yaşarsa ve destek başarısız olursa, 25 dolar seviyelerinden düşük aralığa doğru hızlı bir hareket bekliyoruz. Sıçrama, 79 doların üzerinde bir aralığın tekrardan geri kazanılmasıyla sonuçlanırsa, 100 dolarlık bir seviyeye doğru bir ralli yaşanabilir”

Söz konusu Avalanche (AVAX) olduğunda ise Cred, görüşünün Solana’nınkine benzer olduğunu belirtiyor. Anlık olarak AVAX, 33.83 dolardan işlem görüyor. AVAX akıllı sözleşme platformunda uzun süre devam etmek için iki olası koşul ortaya koyuyor. Analist’in AVAX hakkında yaptığı yorum ise şu şekilde:

“Önemli fark şu ki, SOL/USDT desteği yeniden testini 44-47 dolarda sürdürmesine rağmen, AVAX 39 dolar aralığına geri döndü. Bu nedenle uzun süreli bir değerlendirme yapabilmek için pazarın ya 24 dolarlık alandaki desteği yeniden test etmesi ya da 39 doların üzerindeki aralığı geri alması gerekiyor.”

Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku