Visa ilk kez bir kripto para şirketine asli üyelik verdi

0 7

Visa ilk kez bir kripto para şirketine asli üyelik verdi. Buna göre Coinbase diğerleri için hesap kartı çıkartabilecek

Forbesun haberine göre kredi kartı devi Visa ilk kez bir kripto para şirketine asli üyelik verdi.

Kripto para Borsası Coinbasee resmi olarak Aralık ayında verilen ancak yeni açıklanan yetkilendirme Visa geçen yerlerde Bitcoin Ether ve Rippleların harcanmasına olanak veren hesap kartlarının çıkarılmasında önemli ve pahalı bir aracıyı aradan çıkarmasını sağlıyor.

Daha önemlisi asli üyelik ile birlikte Coinbase diğer kripto para şirketleri ve daha geleneksel şirketler de dahil olmak üzere diğer şirketler için hesap kartı çıkarma yetkisine sahip olan ilk kripto para şirketi oldu. Visa söz konusu üyeliği doğruladı ancak proje bu yılın sonuna doğru hayata geçirildiğinde kendisinin kripto para kabul etmeyeceğinin altını çizdi.

Coinbasein yakın bir zamanda diğerleri için kart çıkarmayı planlamadığını belirtmesine karşın asli üyelik statüsü Forbesun tahminlerine göre karı geçen yıl yüzde 40 düşen şirkete potansiyel olarak önemli bir yeni gelir kaynağı olacak.

Visa kabul edildiği yerlerde kripto para harcanabilmesi sürecini kolaylaştırmak aynı zamanda Bitcoin Ether XRP ve diğerlerinin kullanımına yaygınlaştırabilir. Satıcının kripto para kabul edip etmemesinden bağımsız olarak kripto paraların günlük alışverişlerdeki kullanımı artabilir.

Coinbase İngilterenin CEOsu Zaeshan Feroz “Bitcoinleriniz hiçbir zaman likit değildi. Çünkü satma parayı çekme ve harcama sürecinden geçmek zorundaydınız. Hiçbir zaman anlık değildi. Kartındeğiştirmeye çalıştığı şey kripto paranın mantığı. Şimdi hakikaten gerçek zamanlı olarak harcanabilir.” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku