İrlanda mahkemesi 56 milyon euro değerinde Bitcoin e el koydu

0 0

İrlanda Yüksek Mahkemesi uyuşturucu ticaretiyle suçlanan bir kişinin 52 milyon euro değerindeki Bitcoin’ine suçtan elde edildiği gerekçesiyle el koyulmasına karar verdi. 

Independent İrlanda’da yer alan habere göre mahkeme Clifton Collins adlı kişinin uyuşturucu kaçakçılığı suçunu işlediğine hükmetti. Trafik çevirmesinde aracında bir miktar esrar bulunan Collins hakkında araştırmayı derinleştiren polis bir köyde Collins’e ait çok sayıda kenevir bitkisi buldu.

BU KADAR BTC NEREDEN GELDİ?

Collinsin Bitcoine erken bir aşamada yatırım yaptığına ve yatırımından büyük getiriler elde ettiğine inanılıyor. Mahkeme Collins’in kripto varlıklarına tedbir koydu. Mahkeme Collins’in sahip olduğu BTC tasarrufunu suç geliri olarak değerlendirdi. Buna göre muhtemelen Collins’in ilk BTC yatırımını da uyuşturucu satışı yoluyla elde edilen para ile yaptığı tahmin ediliyor.

Ağustos sonunda Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi Küresel Siber Suç Programı Başkanı Neil Wals kripto para birimlerinin kara para aklamayla mücadeleyi önemli ölçüde zorlaştırdığı konusunda uyarıda bulunmuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku