Visa FTX’i Boşaltıyor! BlockFi Hala Askıda, Crypto.com…

30

Birçok şirket, FTX’in devam eden çöküşünden etkilendi. BlockFi bu çöküşün getirdiği krizle başa çıkmak için harekete geçiyor. FTX çöküşünün etkileri, çok az yavaşlama belirtisi göstererek hafta sonu boyunca ve Pazartesi gününe kadar devam etti.

FTX, Visa ortaklığından ayrılıyor

Visa, FTX ile ortaklığını sonlandırdı. Pazar günü bir Visa sözcüsü, şirketin “FTX ile olan küresel anlaşmalarını feshettiğini” ve eski FTX CEO’su Bankman Fried’in şirketiyle olan ödeme kartı programının “sonlandırıldığını” söyledi. FTX, Visa destekli ödeme kartlarını ilk olarak Ocak ayında piyasaya sürdü.

Visa FTX'i Boşaltıyor! BlockFi Hala Askıda, Crypto.com...

Geçen hafta iflas ve iflas haberlerinden önce bu kartların kullanılabilirliğini Ekim ayında 40 ülkeye daha uzatacağını duyurdu. Visa, FTX’in başarısızlığını “talihsiz” olarak nitelendirdi. Ve “gelişmeleri yakından izlediğini” söyledi. En az 65 başka kripto firmasıyla çalışan Visa, kripto para birimi çabalarının güvenlik ve güven odaklı olarak devam edeceğini söyledi.

BlockFi devam ediyor

Bu arada BlockFi, FTX’ten etkilendiğini kabul etti. Pazartesi günü BlockFi, Alameda Research’ün borçlu olduğu yükümlülükler, FTX.com’da tutulan varlıklar ve FTX.US’tan bir kredi limiti dahil olmak üzere “FTX’e ve ilgili şirketlerine önemli ölçüde maruz kaldığını” açıkladı. BlockFi, başarısız borsanın iflas süreci boyunca fonlarını geri almaya çalışacağını söyledi. Firma, seçeneklerini keşfetmek için yeterli likiditeye sahip olduğunu ve finansal danışmanlar ve dış danışmanlarla çalıştığını söyledi.

Visa FTX'i Boşaltıyor! BlockFi Hala Askıda, Crypto.com...

BlockFi’nin borcunun tam olarak ne kadar olduğu belli değil. Ancak firma, varlıklarının çoğunun FTX’te saklandığını yalanladı ve bu tür söylentilerin yanlış olduğunu vurguladı. BlockFi, FTX’in çökmesi nedeniyle 11 Kasım Cuma günü para çekme işlemlerini askıya aldı. Bunun ardından, müşterilerinden o sırada para yatırmamalarını istedi. Şirket bugün “platform faaliyetlerinin çoğunu duraklatmaya devam edeceğini” söyledi.

Crypto.com kurtuldu

Son olarak, Crypto.com bu hafta sonu bir banka yığılmasıyla, yani birçok yatırımcının parasını aynı anda çekmek isteme işlemiyle karşı karşıya kaldı. 21 Ekim’de borsa yanlışlıkla bir Gate.io cüzdanına 320.000 ETH (400 milyon dolar) gönderdiği için hatalı bir işlem gerçekleştirdi. Olay haftalar önce meydana geldi ancak yakın zamana kadar sosyal medyada geniş çapta duyurulmadı. Olayla ilgili endişeler bu hafta sonu zirve yaptı. 12 Kasım Cumartesi günü Crypto.com, 19:00 EST’yi takip eden 10,5 saat içinde 53 milyon dolarlık kullanıcı para çekme işlemi gördü. Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, bir Crypto.com temsilcisi, borsanın yüksek para çekme işlemleri gördüğünü kabul etti. Ancak “para yatırma ve çekme faaliyetlerindeki dalgalanmaların hizmet seviyelerimizi etkilemiyor” dedi. Görünüşe göre Crypto.com, kullanıcı talebini karşılamak için diğer cüzdanlardan 33 milyon doları aktardığı için likidite eksikliğinden kaçındı.

Visa FTX'i Boşaltıyor! BlockFi Hala Askıda, Crypto.com...

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere, banka yığılması aynı zamanda kabaca FTX’in çöküşüyle ​​aynı zamana denk geldi. Ayrıca, muhtemelen yatırımcı endişesini harekete geçirdi. Ancak Crypto.com, FTX’e minimum düzeyde etkilendiğinde ısrar ediyor: Borsanın CEO’su Kris Marszalek bugün şirketinin FTX’ten 990 milyon dolar geri aldığını söyledi. Borsanın şu anda sadece 10 milyon dolarlık riske sahip olduğu bildiriliyor. FTX’in çöküşü, haber döngüsünün odak noktası olmaya devam ediyor. Diğer şirketler, ilerleyen zamanlarda muhtemelen FTX çküşü ile bağlantıları olduğunu ve başarısız bir alım satım durumunda kaldıklarını açıklayacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptobriefing
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku