FTX CEO'su Garip Tweetler Atıyor: Yatırım Tavsiyesi Değil!
FTX CEO'su Garip Tweetler Atıyor: Yatırım Tavsiyesi Değil!

FTX CEO’su Garip Tweetler Atıyor: Yatırım Tavsiyesi Değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batık kripto para borsası FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, dikkat çekici ve ilginç tweet’ler atmaya başladı. Son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Sam Bankman-Fried’in bir süredir attığı tek harflik tweetler’in sebebi ve ne anlama geldiği henüz bilinmiyor. İşte ayrıntılar…

Sam Bankman-Fried: Hukuki ya da finansal bir tavsiye değildir. Tek hatırladığım bu

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, iflas bayrağını çekmesiyle birlikte piyasalarda olumsuz yönde büyük etki yaratan kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, şimdi de attığı garip tweet’lerle gündemde. Geçmişte, kripto ekosistemindeki en önemli ve başarılı aktörlerden biri olarak gösterilen Sam Bankman-Fried, yaşanan iflas olaylarının ve FTX’in çöküşünün ardından bazı garip davranışlarda bulunmaya başladı.

ftx

Ünlü CEO Sam Bankman-Fried, dünden bu yana attığı anlamsız tweet’lerde yalnızca bir harf ya da kelime kullanıyor. Sosyal medya kullanıcıları başlarda, atılan tweetlerin yanlışlıkla olduğunu düşündü ancak tweet’lerin yanlışlıkla yazılmadığını gösteren ipuçları mevcut. Sam Bankman-Fried, New York Times’a verdiği röportajda ”Nedenini bilmiyorum ama biraz daha doğaçlama yazacağım” demişti. Bugün de ilginç tweet’lere devam eden SBF, son attığı tweet’te ise şunları yazdı.

Hukuki ya da finansal bir tavsiye değildir. Tek hatırladığım bu. Ancak bazı konuları yanlış hatırlıyor olabilirim.

FTX CEO’su yaşananlardan kendisini sorumlu tutuyor

Eski FTX CEO’sunun neden bu tweet’leri attığı henüz belirsizliğini koruyor. Kimileri bu tweet’lerin şifreli bir mesaj olduğunu düşünürken, kimileri ise ünlü CEO’nun FTX’in çöküşünün arından psikolojik bir bunalımın içinde bulunduğunu iddia ediyor. Sam Bankman Fried, New York Times’a verdiği röportajda, yaşananlardan kendisini sorumlu tuttu ve şunları söyledi:

Şu anda belki hiç uyumadığımı sanıyorsunuz ama az da olsa uyuyorum. Her şey çok daha kötü olabilirdi. Alameda’nın kaldıraçlı pozisyonu benim düşündüğümden daha fazlaydı ve kayıp riski fazlaydı. Pozisyonun değeri milyarlarca dolardı. FTX’in büyümesine çok odaklandım ve gerçekten konsantre olmam gereken konulardan uzaklaştım. Çok hızlı büyüdük ve taahhütlerimi yerine getirmek isterken gerçek işimle ilgilenmeyi bıraktım. Bunu yapmasaydım riskler konusunda gelen işaretleri görebilirdim.

FTX CEO'su Kaçtı mı? Bu iddialar Piyasayı Karıştırdı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX CEO’su Garip Tweetler Atıyor: Yatırım Tavsiyesi Değil!