Bloomberg: Bu İki Kripto Para Diğerlerinden Daha İyi!
Bloomberg: Bu İki Kripto Para Diğerlerinden Daha İyi!

Borsalardan Bu 2 Kripto Para Hızla Çekiliyor! Peki Neden?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta boyunca, kripto topluluğu, FTX’in ve ona bağlı kripto işletmelerinin iflasıyla uğraşıyor. O zamandan beri, rezerv kanıtı konusu konuşmaların ön saflarında yerini aldı. Fiyaskoya bir başka umut ışığı da, kripto para meraklılarının merkezi ticaret platformlarından büyük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum kaldırmış olmalarıdır. Cryptoquant.com’dan alınan yedi günlük istatistikler, 7 Kasım 2022’den bu yana borsalardan 3,4 milyar dolardan fazla Bitcoin kaldırıldığını gösteriyor.

Geçen hafta borsalardan 3,4 milyar dolardan fazla Bitcoin kaldırıldı

FTX fiyaskosunun başlamasından bu yana tam bir hafta geçti. Olayın kripto yatırımcılarını büyük ölçüde sarstığını söylemek yanlış olmaz. Metrikler, sadece borsaların aylar içinde en yüksek ticaret hacimlerinden bazılarıyla uğraştığını göstermiyor. Aynı zamanda ticaret platformlarının da önemli sayıda para çekme işlemi gördüğünü gösteriyor. Yedi günlük önemli kripto fiyat dalgalanmalarının ardından, 13 Kasım Pazar günü kripto borsası hacimleri, 7 Kasım’dan önce kaydedilen seviyelere ivme düşüşü gördü. Cryptoquant.com’dan alınan istatistikler, borsaların 2.312.458 Kasım’da Bitcoin (BTC) tuttuğunu gösteriyor. 7 ve 13 Kasım Pazar günü borsalarda 2.098.600 BTC tutuldu .

Kripto Alım Satım Platformları Büyük Para Çekme Talepleriyle Başa Çıkıyor — 5 Milyar Doların Üzerinde BTC, ETH Borsalardan Kaldırıldı

Bu, 7 Kasım’dan bu yana kabaca 3,4 milyar dolar değerinde 213.858 Bitcoin’in borsadan ayrıldığı anlamına geliyor. Cryptoquant.com’un web sitesi, “döviz rezervleri düşmeye devam ettikçe, bunun satış baskısının azaldığını gösterdiğini” belirtiyor. Peckshield, Bituniverse ve Etherscan.io tarafından toplanan istatistiklere göre, bugün en iyi Bitcoin (BTC) tutan borsa Coinbase’dir. Coinbase’in Bitcoin rezervlerini, sırasıyla Binance, Huobi Global, Kraken ve OKX kripto borsaları takip ediyor.

1,8 milyar dolar Ether borsalarından ayrıldı, Crypto.com Ethereum cüzdanı 24 saatte yaklaşık 90.000 işlem gerçekleştirdi

Merkezi kripto para birimi borsalarından ayrılan BTC’ye ek olarak, önemli miktarda Ethereum (ETH) da en iyi ticaret platformlarından ayrıldı. Cryptoquant.com’dan alınan veriler, 7 Kasım’da borsaların 21.640.394 Ether tuttuğunu ve ticaret platformlarındaki Ether sayısının 20.077.244 Ether’e düştüğünü gösteriyor.

Kripto Alım Satım Platformları Büyük Para Çekme Talepleriyle Başa Çıkıyor — 5 Milyar Doların Üzerinde BTC, ETH Borsalardan Kaldırıldı

Veriler, geçen hafta borsalardan yaklaşık 1.563.150 Etherin çıkarıldığını veya bir önceki haftaya göre yüzde 7,22 daha düşük olduğunu gösteriyor. USD değerinde çıkarılan Ethereum açısından, 1,5 milyon Etherin değeri 1,8 milyar dolardan fazlaydı.

Kripto para meraklıları, kripto değişim cüzdanlarını izliyor

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere, 7 Kasım’dan 13 Kasım’a kadar merkezi borsalardan kaldırılan hem BTC hem de ETH arasında USD değeri 5,3 milyar doları aşıyor. Ek olarak, kripto meraklıları, pek çoğu iyi bilindiği için kripto değişim cüzdanlarını izliyor. Bir dizi kripto alım satım platformu, rezerv kanıtı adreslerini paylaştığından beri, bunlar da izleniyor.

Kripto Alım Satım Platformları Büyük Para Çekme Talepleriyle Başa Çıkıyor — 5 Milyar Doların Üzerinde BTC, ETH Borsalardan Kaldırıldı

Binance, Crypto.com, Kucoin, Bitfinex ve Huobi’den borsa cüzdanları son birkaç gün içinde önemli sayıda işlem gördü. Örneğin, Crypto.com’un “Crypto.com2” olarak işaretlenen Ethereum (ETH) cüzdanı, son 24 saat içinde işlemlerde büyük bir artış gördü. Crypto.com2 adresi üzerinden 90.000’e yakın Ether işlemi gerçekleştirildi . Kucoin ve Huobi’nin ETH cüzdanlarında da son 24 saat içinde önemli artışlar görüldü. Ancak Crypto.com2 Ethereum adresi, işlenmiş işlemler açısından her ikisini de geride bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Borsalardan Bu 2 Kripto Para Hızla Çekiliyor! Peki Neden?