Günlük Bitcoin (BTC) Madenciliği Gelirinde Yeni Zirve!

0 45

Zirveden zirveye koşan Bitcoin (BTC) için madencilik şu anda oldukça karlı bir oyun ve artık her zamankinden daha karlı. Blockchain verileri ve analiz sağlayıcısı Glassnode’a göre, bu haftanın başında günlük Bitcoin madenciliği gelirinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52,3 milyon dolara ulaşıldı.

Glassnode’un haftalık haber bülteninde, rekor seviyeye çıkan günlük madencilik gelirinin “Bitcoin protokolünün sürekli güvenliği için olumlu” olduğu belirtildi. Neden? Çünkü madencilik değerli (yani kazançlı) bir işse, madenciler işlerini yapmaya, madencilik cihazlarını çalıştırmaya devam ederler ve bu, tüm ağın sorunsuz bir şekilde çalışması için oldukça önemlidir.

Peki madenciler tam olarak ne yapıyor? Güçlü madencilik cihazları kullanarak, Bitcoin Blockchain’indeki işlemleri doğrulayan kriptografik bulmacaları çözüyorlar. Birisine Bitcoin gönderebilmeniz için bir madencinin bunu onaylaması gerekir.

Öte yandan Bitcoin madenciliği yüksek elektrik tüketen bir iş ve madenciler tükettikleri elektrik miktarından dolayı sürekli olarak eleştiriliyor. Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi’ne göre, madenciler yıllık olarak tahmini 14.44 GW veya 128.77 terawatt-saat tüketiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku