Veriler, PayPal kullanıcılarının büyük miktarlarda Bitcoin satın aldığını gösteriyor

0 0

PayPal ETH LTC BCH içeren kripto hizmetindeki talebi karşılamak için çıkarılan Bitcoin arzının% 70ini satın alıyor.

Bitcoine yatırım yapan şirketlerin birikmiş olduğu tahminen 15 milyar dolar veya 842.229 BTC var.

Pantera Capital büyük oyuncuların kripto piyasasına girişinin yarattığı etkiye dair bir rapor yayınladı. Orada yatırım şirketi Square ve PayPalın Bitcoin üzerindeki satın alma baskısını artırdığını iddia ediyor. Bu nedenle Bitcoinin fiyatı olumlu bir artış elde etti.

Piyasa değeri açısından Bitcoin kripto topluluğu 350 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Mastercardı da aşmış oldu.

Pantera Capital mevcut rallinin kurumsal talebe dayanarak 2017den daha “sürdürülebilir” olmanın işaretlerini gösterdiğini söylüyor. Bu nedenle BTC fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesinin ötesine geçebilir. Yatırım firması % 70 ile PayPal ve % 40 ile Square birlikte BTCnin ürettiği arzdan daha fazlasını satın aldığını belirledi. Bunu her BTC için tekliflerini artırarak yapıyorlar.

PayPalın New York eyaletinden edindiği Bitlicense gereklilikleri nedeniyle şirket kullanıcıları tarafından satın alınan her birim için 1e 1 paritede “gerçek Bitcoin” tutmalıdır. Pantera Capitalin belirttiği gibi PayPalın kullanıcılarının 300 milyon olduğu tahmin ediliyor. Buna karşılık Bitcoinin yaklaşık 100 milyon kullanıcısı var. Rapor aşağıdaki görüntüyü gösterirken şunları belirtti:

Grafikteki kesikli yatay çizgi yeni çıkarılan bitcoinlerin toplam arzı artı orijinal itBit hacmini temsil eder. Büyümeleri devam ederse PayPal tek başına haftalar içinde yeni çıkarılan tüm bitcoinlerden daha fazlasını satın alacaktır.

Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletlerindeki uygun PayPal müşterileri Ethereum Litecoin ve Bitcoin Cash içeren kripto hizmetini kullanabilir. Ancak şirket önümüzdeki yıl uluslararası müşterilere yönelik hizmetini genişletmeyi planlıyor. Bu BTCden satın alma baskısını artırmaya devam edebilir. Pantera Capital şu ​​tahmini yapıyor:

Şu anda Bitcoindeki hikaye bu. Diğer daha büyük finans kurumları onların peşinden gittiğinde arz kıtlığı daha da dengesiz hale gelecektir. Arz ve talebin dengelenmesinin tek yolu daha yüksek bir fiyattır.

Şirketler biriktikçe Bitcoin azalır

Veriler kendi adına konuşuyor; Bitcoinin rallisi BTCyi almak için bir “çılgınlık” durumuna giren şirketler tarafından yönlendirildi. Yatırımcı Clark Moody tarafından paylaşılan Bitcointresuries verileri şu anda Galaxy Digital Holdings ve MicroStrategy gibi Bitcoin satın alan şirketlerin tahmini olarak 15 milyar dolar biriktirdiğini gösteriyor. Bu 842.229 BTC veya toplam BTC arzının % 454ünü temsil ediyor.

Three Arrows Capitalin CEOsu Su Zhu kripto para birimi için 36.000 $ lık yeni bir hedef fiyat belirlemek için BTC tabanlı finansal türevler platformu Deribitin verilerine güveniyor. Zhu aşağıdaki resimde Skewin verilerinde gösterildiği gibi platforma olan açık ilginin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku