Ethereum da 1000 dolara doğru giden bir ralli ne kadar gerçekçi?

0 0

Yatırımcılar Ethereumun bugün 2020nin en yüksek seviyesi olan 547 dolara ulaştıktan sonra fiyatının yükselmesini bekliyor.

 Ethereumun yerel kripto para birimi olan Etherin (ETH) fiyatı 547 doları aştı. Kırılmanın ardından yatırımcılar yakın vadede birkaç kilit direnç seviyesini belirlediler.

Kısa vadede işlemciler genellikle Mayıs 2018de başlayan düşüş eğiliminin başlangıcına işaret ettiği için Ether için ana direnç alanı olarak 600 doları öngörüyorlar. Bu nedenle 600 dolar satıcılar için bir ilgi alanı olabilir.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ancak traderlar Etherin 600 doları aşması durumunda muhtemelen 700 ila 900 dolar aralığına gireceğine inanıyor. Bunun üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar çok az direnç var.

Ethereumun görünümü olumlu

Ethereum ağı son aylarda çok sayıda katalizörün devreye girdiğini gördü.

İlk olarak Ethereum 2.0 ağ yükseltmesi çok sayıda Ether depozito sözleşmesi adresine akmaya devam ettiği için ilerliyor.

İkinci olarak zincir üzerindeki veriler balinaların Eter biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu eğilim özellikle daha fazla sahip dijital varlığı Eth2 depozito sözleşmesine yatırdıkça Ether değişim rezervlerinde bir düşüşle aynı zamana denk geliyor. Santimentteki araştırmacılar Ether başlangıçta 500 dolardan çıktığında şunları yazdı:

“BTCnin ayak izlerini takip eden ETH 29 ayın en yüksek seviyesi 509 Dolar a ulaştı. 21 Haziran 2018  numaralı piyasa değeri en büyük ikinci varlık için fiyatın bu kadar yüksek olduğu son zamandı.  Ethereumun yükselen ilk 10 sahibi borsalardaki coin arzı ile birlikte bu ralliyi ateşledi. “

Ethereum için güçlü temel katalizörler ve Ether için uygun teknik yapı yatırımcıların Etherin kısa vadeli fiyat eğilimi konusunda iyimser olmasını sağlıyor.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında tam zamanlı bir yatırımcı olan Michael van de Poppe 600 Dolar da bir geri çekilme olasılığı olduğunu söyledi. Ancak bunun ötesinde trader 900 dolardan 1.000 dolara giden yolun açık olduğunu söyledi.

 “Rookie” olarak bilinen bir yatırımcı benzer şekilde ETHnin yıl sonuna kadar 700 dolara çıkmasının muhtemel olduğunu söyledi. ETH Temmuz 2020den bu yana parabolik bir yükseliş eğilimi gördü ve 2021e kadar uzun bir ralli köprü kurma olasılığını artırdı.

Ether Bitcoini takip edecek mi?

2017 rallisi sırasında Bitcoin büyük borsalarda 20.000 Dolar a yaklaştığında altcoinler nispeten durağandı. Ether ve diğer büyük kripto para birimleri BTCnin zirveye ulaşmasının ardından Ocak 2018de patlayıcı fiyat hareketleri gördü.

2021de yenilenen ivmeyi gören Ether 2017 sonrası yarılanma döngüsünde gördüğü trendle aynı çizgide ilerleyecektir. Ether ve altcoinlerin üç yıl önceki ile aynı eğilimi izleyeceğini gösteren çok az tarihsel veri olmasına rağmen Ocak 2021 altcoin rallisinin anlatısı hala güçlü.

Etherin uzun süreli bir yükseliş eğilimi görmesi için birçok analistin bu seviyeyi kısa vadeli en büyük tehdit olarak görmesi nedeniyle ilk olarak 600 dolarlık direnç seviyesini geri kazanması gerekir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku