Veriler, ETH ye olan ilgi eksikliğini gösteriyor

0 0

Ethereumun fiyat hareketi yatırımcılar için belirsizlik yaratıyor. Token yaklaşık 315 Dolarlık son düşük seviyelerinin çok üzerinde işlem görürken hala 380 Dolar ile 400 Dolar arasında var olan kritik direnç bölgesinin altında bulunuyor.

Son birkaç gün ve hafta boyunca yakalandığı aralığın alt ve üst sınırlarını gösteren bu seviyelerden biri kesin olarak kırılana kadar trendsiz kalması olasıdır.

Çünkü bu noktada Bitcoin ile oldukça yakın bir korelasyon oluşturdu. Bir sonraki eğilimler tamamen BTCye bağlı olara ilerleme gösterecek.

Veriler Ethereumun sosyal hacmi düştükçe yakın vadede daha yüksek bir itme olasılığının yakınlığına işaret ediyor.

ETH 350 Dolar seviyelerinde dalgalanıyor

Ethereum 490 Dolar gibi seviyelerden düştükten sonra 300 Doların üst ve alt bölgeleri arasında dalgalandığı için trendden yoksun kaldı.

ETH şu anda 355 Dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yakın vadede hangi seviyede yer alacağını ise Bitcoin belirleyecek gibi görünüyor.

Sosyal hacim keskin bir şekilde düşmeye başlıyor

Analiz firması Santiment Ethereumun sosyal hacminin fiyatının Ağustos ayında zirveye ulaşmasından bu yana düşüşte olduğunu belirtti.

Bu düşüşün gücü bir karşı gösterge olarak hareket ettiğinden ETH için aslında yükseliş eğilimi gösteriyor.

“ETHnin sosyal hacmi Ağustos ayının ortasındaki 2020 zirvesinden ve Eylül ayının başında daha küçük bir artıştan bu yana geriledi. Tipik olarak düşen kitle ilgisi bir varlığın yeterli zaman verildiğinde önceki yüksek seviyelere geri dönmesi için olumlu bir işarettir.”

Bitcoin Ethereumu etkilese de bu temel güç yükselişin yakın olabileceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku