Bitcoin balinalarının büyük birikimi, borsaların rezervlerini 5 milyar Dolar düşürüyor

0 0

CryptoQuant son bir yılda kripto borsaları rezervlerinde 5 milyar Doların üzerinde düşüş Bitcoin balinalarının artan birikimine işaret ediyor.

2.4 milyon BTCye karşılık gelen 257 milyar Dolar değerindeki devam eden düşüş Ekim 2019da yaklaşık 2.8 milyona mevcut BTC fiyatında 30.027 milyar dolara keskin bir tezat oluşturuyor.

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarındaki azalma daha fazla yatırımcının enflasyona karşı iyi bir hedge olarak Bitcoin üzerinde uzun süre kaldığını gösteriyor.

Azaltılmış Borsa Girişi

Borsalarda Bitcoin mevduatlarının sayısındaki azalma yatırımcıların holdinglerini satmaya daha az eğilimli olması nedeniyle tarihsel olarak fiyatları yükselten artan satış baskısını ifade ediyor.

Ayrıca harita Ağustos ve Eylül ayları arasında Bitcoinin borsalara net girişinin normal BTC seviyesinin 20.000 negatif olduğunu gösteriyor. Veriler BTCnin son haftalarda 10.300 Dolar işlem aralığından 10.700 Dolar seviyesinin üzerine çıkması ile eşzamanlı oldu.

CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju Cumartesi günü yaptığı açıklamada geçen haftalarda balinaların borsalara girişinin çıkıştan daha yüksek olduğu tersine bir eğilimin ardından Bitcoinin kısa vadeli düşüş eğiliminden çıktığını söyledi.

“Neyse ki balina girişleri azalıyor gibi görünüyor. BTC fiyatı son zamanlarda geleneksel piyasayı takip ediyor. Bence şu anda zincirdeki verilerle yapabileceğimiz tek şey balinaların hareket etmesini izlemek. Temel on-chain göstergelerin çoğu sağlıklıdır.”

Bu eğilim balinaların daha fazla alım gerçekleştirip rezervlerinin hiçbirini satmadığında Bitcoinin 10.407 Doların üzerinde bir konsolidasyon başlatmasıyla ortaya çıktı.

Veriler Bitcoinin iyi bir çeyrek kapanışa sahip olacağını desteklerken analistler borsa rezervlerindeki düşüşün KuCoin kripto borsasındaki son hack ile hızlandırılabileceğini öne sürdü.

Güçlü Üç Aylık Kapanış

Çeşitli analistler BTCnin fiyatındaki düşüşün bir satın alma düşüşü olduğu konusunda ısrar ediyor. Bu Bitcoinin kritik 10.000 Dolar işaretinin üzerindeki direncini artırırken daha fazla yatırımcının rezervlerini tasfiye etme ihtimalinin düşük olduğunu gösteriyor.

Crypto analytics Skew verileri Bitcoinin 30 Eylülde sona eren 10.69 bin Dolarlık ikinci en iyi üç aylık kapanışın sahip olacağını gösteriyor.

Bitcoinin ilk çeyreği 6.42 K ikinci çeyreği 9.14 K seviyesinde kapandı. Dijital varlık şu anda son 24 saat içinde % 0.12lik hafif bir artışın ardından 10.731 Dolar seviyesinde yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku