Veriler böyle diyor: Bitcoin’e ilgi artıyor

0 0

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode mart ayında meydana gelen büyük kazadan sonra Bitcoin (BTC) işlemlerinde önemli bir artış gözlemlediğini söyledi.

23 Nisanda yayınlanan bir bültende Glassnode 15-22 Nisan ve son bir ay boyunca en büyük kripto para biriminin işlemlerinde önemli bir artış olduğunu açıkladı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin ağındaki etkin adreslerin sayısı temmuz düzeylerine dayanıyor…

Şirketin paylaştığı verilere göre aktif BTC adreslerinin sayısı geçen hafta yüzde 8.93 ve geçen ay yüzde 19.47 arttı. İşlem sayısı geçen hafta yüzde 5.10 ve geçen ay yüzde 14.74 arttı. Buna ek olarak Bitcoin ağındaki aktif adreslerin sayısı fiyatın 14 bin dolara yakın işlem yaptığı Temmuz 2019dan bu yana benzeri görülmemiş seviyelere ulaştı.

Glassnodee göre yeni yatırımcılar şu anda pazarı araştırıyor… Mart ayında büyük fiyat çöküşünden hemen sonra yaşanan düşük işlem seviyeleri şimdi ters yönde değişmeye başlıyor.

Şirket “Bu yaşananlar sadece çöküş öncesi seviyelere geri gelme değil aynı zamanda 2020 başındaki hareketlere göre ciddi bir artış olduğunu gösteriyor. Bu artışın arkasında tabii ki halving’e daha çok yaklaşılması var. Bununla birlikte artık küçük yatırımcıların da Bitcoin’e olan ilgisinin dünya çapındaki yayılmasını da gözardı etmemek gerekir” notunu düşüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku