Bitcoin için bir olumlu veri daha…

0 1

Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması yaklaşırken uzun vadeli Bitcoin sahipleri beklentiyi satın alıyor ve portföylerini artırıyor. Şu anda Bitcoin piyasasında her gün yüz milyonlarca dolar alım yapılıyor…

BİTCOİN’DE YÜKSELİŞ TRENDİ Mİ BAŞLIYOR? TIKLAYIN

Piyasa analizi araçları sağlayan popüler bir hizmet olan Glassnode’un uzun dönem Bitcoin sahiplerinin net pozisyonlarındaki değişimini gösteren “Hodler Net Position Change” aracı son bir yılın rekorunu kırdı. Buradaki veriler yatırımcıların her gün 75000 BTC biriktirdiğine işaret ediyor ve bu miktar mevcut fiyatlarla 560 milyon dolara karşılık geliyor.

Aynı zamanda grafik geçtiğimiz yılın çoğu için önemli bir Bitcoin birikimi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte birikim seviyelerinin şubat ve mart arasında önemli ölçüde azaldığı da dikkat çekiyor.

Piyasa Bitcoin yarılanmasını beklerken ve bu olaya giderek yaklaşılırken birikim oranlarının daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Yakın zaman önce Coinbase CEO’su bazı Amerikalıların hükümetten aldıkları 1200 dolarlık nakit para yardımı ile Bitcoin satın aldıklarını ortaya koymuştu. Borsada 1200 dolarlık para yatırma veya alım işlemleri son zamanlarda normalin 4 katına yükselmişti.

Glassnodedan bir başka veri önde gelen kripto Bitcoinde son 24 saat içinde ortalama işlem ücretinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Buna göre işlem ücretleri aynı dönemde 048 dolardan 076 dolara ve 588 dolara yükselirken toplam işlem ücreti de aynı dönemde 6 bin 350 dolardan 9 bin 568 dolara yükseldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku