Venezuella da Bitcoin Hacminde Rekor Seviyeler

0 1

Venezuela kripto para birimi alımını uygun şekilde teşvik eden ilk yer olabilir. 

Anayasal ve insani bir krizle iç içe olan Latin Amerika ülkesi aşırı enflasyon ve istikrarsızlıktan etkilenen bir ekonomideki işlemleri tamamlamak için sanal para birimini kullanan bir dizi tüccara ev sahipliği yapıyor. Birçok vatandaş çareyi Bitcoin veya Dash gibi kripto para birimlerine yöneldi. Venezuela hükümeti ve başkan Nicolas Maduro 2018 yılında kendi ulusal petrol destekli kripto para birimi Petro’yu piyasaya çıkardı fakat söz konusu kripto para ülkeden çok destek görmedi. Venezuela’nın yanı sıra Arjantin ve Kolombiya içerisinde de LocalBitcoins platformu üzerindeki Bitcoin hacmi rekora doğru ilerliyor..

Coin Dance kaynağının verilere göre Güney Amerika içerisindeki LocalBitcoins Paxful ve Bisq gibi eşler arası Bitcoin borsaları 6 Nisan ile biten hafta boyunca rekor seviyedebir BTC alım satımına tanıklık etti. Geçtiğimiz yıl stabil bir şekilde artış yaşayan Venezuela içerisindeki LocalBitcoins hacmi geçtiğimiz hafta yeni bir rekora imza atarak ve toplamda 26.4 milyarlık bolivar değerinde BTC alım satımını gerçekleştirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku