Venezuella da Bitcoin Hacminde Rekor Seviyeler

Venezuella da Bitcoin Hacminde Rekor Seviyeler
  • 08 Nisan 2019

Venezuela, kripto para birimi alımını uygun şekilde teşvik eden ilk yer olabilir. 

Anayasal ve insani bir krizle iç içe olan Latin Amerika ülkesi, aşırı enflasyon ve istikrarsızlıktan etkilenen bir ekonomideki işlemleri tamamlamak için sanal para birimini kullanan bir dizi tüccara ev sahipliği yapıyor. Birçok vatandaş çareyi Bitcoin veya Dash gibi kripto para birimlerine yöneldi. Venezuela hükümeti ve başkan Nicolas Maduro 2018 yılında kendi ulusal petrol destekli kripto para birimi Petro’yu piyasaya çıkardı fakat, söz konusu kripto para ülkeden çok destek görmedi. Venezuela’nın yanı sıra Arjantin ve Kolombiya içerisinde de LocalBitcoins platformu üzerindeki Bitcoin hacmi rekora doğru ilerliyor..

Coin Dance kaynağının verilere göre Güney Amerika içerisindeki LocalBitcoins, Paxful ve Bisq gibi eşler arası Bitcoin borsaları 6 Nisan ile biten hafta boyunca rekor seviyedebir BTC alım satımına tanıklık etti. Geçtiğimiz yıl stabil bir şekilde artış yaşayan Venezuela içerisindeki LocalBitcoins hacmi, geçtiğimiz hafta yeni bir rekora imza atarak ve toplamda 26.4 milyarlık bolivar değerinde BTC alım satımını gerçekleştirdi.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ