Ve Bitcoin’de rekora ramak kaldı…

0 2

Bitcoinin (BTC) fiyatı Aralık 2017deki tarihi ralliden bu yana ilk kez 24 Kasımda 19 bin doların üzerini test etti. Aslında kripto para biriminin güçlü momentumunun arkasında üç ana neden yatıyor.

BTC’nin devam eden rallisini güçlendiren ana faktörler balina birikimi azalan döviz arzı ve patlama hacmi eğilimleri olarak gösteriliyor…

Balinalar hala Bitcoin biriktiriyor

Kasım ayı boyunca Bitcoin fiyatı yükseldikçe balina kümelerinin istikrarlı bir şekilde oluştu.

Bu kümeler Bitcoin balinaları belirli bir fiyat noktasından BTC satın aldığında ve onları hareket ettirmediğinde ortaya çıkarıyor. Analistler bunu balinaların biriktiğinin ve yakın vadede satış yapma niyetlerinin olmadığının bir işareti olarak yorumluyor.

Devam eden Bitcoin rallisi ile önceki fiyat döngüleri arasındaki fark son yükseliş trendinin daha sürdürülebilir olduğunun kanıtlanmış olması. Aslında her balina kümesi BTCnin geri kazanılan her büyük destek düzeyine balina birikiminin eşlik ettiğini gösteriyor.

 

18 Kasımda Bitcoin 17 bin 200 dolara düştüğünde Whalemapteki analistler yeni balina desteğinin 16 bin 411 dolarda olduğunu söyleyerek şu ifadelerde bulundu:

“Baloncuklar balinaların şu anda ellerinde bulundurdukları BTCyi satın aldıkları fiyatları gösteriyor. Kabarcıklar ayrıca destek seviyelerini gösteriyor. Geçen sefer 15 bin 762 dolardan bir hareket geldi ve yüzde 15 fiyat artışı yaşadık. 16 bin 411 dolarlık yeni balon bu sefer de geçerli olacak mı? “

O zamandan beri Bitcoin 18 bin doların altına birkaç düşüş daha gördü ancak o zamandan beri güçlü momentumunu sürdürerek 18 bin 800 doların üzerine çıktı.

Ayrıca Santimentten gelen veriler de benzer bir eğilimi gösteriyor. Santiment araştırmacıları son aylarda BTC balinalarının sayısının önemli ölçüde arttığını açıkladı ve “En az 10 bin token (şu anda 185 milyon dolar veya daha fazla) #Bitcoin balinalarının miktarı fiyatlar 18 bin doların üzerine çıkarken son birkaç gün içinde 114e yükseldi. Ek olarak en az 1.000 BTCye (185 milyon $) sahip olan sahiplerin miktarı 2.449 ATHye ulaştı! “

Bitcoinin arzı kuruyor

2020 boğa döngüsü boyunca tutarlı bir eğilim Bitcoin borsa rezervlerindeki sürekli düşüş oldu.

Yatırımcılar ve balinalar BTC satmak istediklerinde borsalara BTC yatırır. Dolayısıyla döviz rezervlerindeki son düşüş piyasada daha az satıcı olduğu anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku