Fiyatı 600 doları geçen Ethereum a yatırım yapılır mı?

0 0

Ethereum fiyatı bugün yüzde 8in üzerinde bir artış göstererek 2 yıldan fazla bir süredir ilk kez 600 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Analistler Ethereum 2.0 lansmanındaki sürekli gecikmenin DeFideki hakimiyetine zarar verebileceği konusunda temkinli.

500 dolar etrafındaki destek çizgisi artık boğalar için bir sonraki hedef 640 dolar iken destek görevi görecek.

Ethereum (ETH) fiyatı Haziran 2018den bu yana ilk kez 600 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Alıcılar şimdi 2020ye yükselişe geçmeye çalışırken bu çizginin üzerinde bir kapanış yapmayı hedefleyecekler.

Temel analiz: Ethereum 2.0ın piyasaya sürülmesindeki gecikmeler DeFi sektöründeki hakimiyetini azaltabilir

Kripto piyasası uzmanları Ethereum 2.0ın lansmanı ertelenmeye devam ederken Ethereumun diğer DeFi projelerinin büyümesine ayak uydurma becerisine ilişkin endişelerini dile getirdi. Ethereum 2.0ın uzun zamandır beklenen sunumu ölçeklenebilirliği ve ağ performansını önemli ölçüde artıracak Proof-of-Stakee (PoS) geçişi içerecek.

Kasım ayının başlarında Ethereum 2.0 para yatırma sözleşmeleri başlatıldı ve Beacon Chain olarak adlandırılan Ethereum 2.0ın 0 aşaması minimum 524.288 ETH sözleşme depozitosunun ardından başlayacak.

Beacon Chainin piyasaya sürülmesindeki muhtemel gecikme ETH 2.0 lansmanının parçalanma ve yaklaşan aşamalarının daha da ertelenmesine neden olacaktır. Ethereum bir dizi DeFi token için bir platform görevi gördüğünden bu gecikmelerin genel DeFi pazarını etkilemesi muhtemeldir.

Merkezi olmayan finans sektörü bu yıl yaz aylarında bir patlama yaşadı ve birçok yeni token birkaç ay önce tarihi yükseklere ulaştı ancak sektör daha sonra büyük bir düzeltmeden geçti. Ethereum DeFi işlemlerinin yaklaşık yüzde 80-90ına ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle analistler ETH 2.0 lansmanındaki gecikmelerin sektördeki hakimiyetini etkileyebileceğine inanıyor.

 Teknik analiz: ETH patlıyor

Ethereum fiyatı bugün yüzde 8in üzerinde bir artış göstererek 2 yıldan fazla bir süredir ilk kez 600 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve geçen hafta 580 dolar a yükselmesinin kısa vadeli bir zirve olacağının sinyalini verdi.

Parite 600 dolarlık desteğin üzerinde işlem gördüğü sürece 625 doların üzerine çıkabilir. Ethereum 625 dolarlık direnç seviyesini kıramazsa küçük bir düzeltme olabilir. 602 dolar ve 600 doların altındaki ilk büyük destek 592 dolar seviyesine yakın.

592 dolarlık destek seviyesinin altında bir aşağı yönlü kırılma önemli bir düşüş başlatabilir. Belirtilen durumda eter fiyatı belki 550 dolarlık destek seviyesine veya 100 saatlik basit hareketli ortalamaya doğru düşebilir

Bununla birlikte ETH alıcıları fiyat hareketini çok daha yüksek seviyelere itme tekliflerinde acımasız görünüyor. 500 dolarlık destek hattı şimdi destek görevi görecek ve alıcılar 640 dolarlık bir sonraki hedeflerine doğru çalışırken yeni alıcılara piyasaya girme fırsatı sunacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku