Ethereum daki aktif DApp kullanıcıları 2. çeyrekte ikiye katlandı

0 0

Ethereum blok zinciri üzerindeki merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının (DApp) günlük işlem hacmi Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Böylece DApp hacmi 2020nin ikinci çeyreğinde ikiye katlandı.

COMP gibi DeFi tokenleri ikinci çeyrekte Ethereum blok zincirini kullanan DApp geliştiricilerinin sayısındaki artışın nedeni olabilir.

Dapp.com tarafından yayımlanan 2020 2. Çeyrek Dapp Pazar Raporu Ethereum (ETH) üzerindeki aktif DApp kullanıcılarının sayısının 2. Çeyrekte yüzde 97 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.258.527ye ulaştığını gösterdi. Ayrıca ETH DeFi DApplerin işlem hacmi Haziran ayında 5.7 milyar dolara ulaşarak ağdaki tüm DApp hacminin yüzde 97sinden fazlasını oluşturdu.

Cointelegraph Compound’un (COMP) 16 Haziranda piyasaya sürüldükten sonra birkaç saat içinde yüzde 60tan fazla artarak piyasa değeri en büyük DeFi tokeni olduğunu bildirdi.

Dapp.coma göre ETHdeki günlük DeFi DApp kullanıcılarının sayısı 15 Haziranda 7.682den COMP’un piyasaya sürülmesinden hemen sonra yüzde 48 artışla 11.230a çıktı.

DappReview’ın analizine göre EOS aktivitesi yaklaşık yüzde 12 azalırken TRON aktivitesi 2. Çeyrekte ilk çeyreğe göre yüzde 74 düşüş gösterdi. Dapp.coma göre ETH DAppslerinin işlem hacmi EOS ve TRON’dakilerin yaklaşık 10 katı olmasına rağmen protokollerdeki aktif kullanıcı sayısı sırasıyla yüzde 30 ve yüzde 50 arttı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku