Uzun zamandır beklenen onay alındı

0 0

ABDdeki finansal düzenleyici otoriteler Grayscale Investments’in Bitcoin Cash ve Litecoin yatırımlarının tezgahüstü piyasalarda (OTC) işlem görmesini onayladı.

Kripto fon yöneticisi Grayscale Investments Bitcoin Cash ve Litecoini kripto para fonları aracılığıyla halka açık işlemlerde kullanılabilir hale getirecek.

20 Temmuz’daki duyuruda Grayscale ABD Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumunun (FINRA) şirketin Bitcoin Cash Trust ve Litecoin Trust hisselerinin onayladığını söyledi. İki hisse senedi tezgahüstü piyasalarında BCHG ve LTCN sembolleri altında satışa sunulacak.

Anılan dijital varlıkların halka açık işlemleri dünyanın en büyük merkezi kayıt kuruluşu Depository Trust Company (DTC) ile tam uyumluluğa tabi. BTCG ve LTCN; DTCye uyumlu hale gelene kadar hisselerde işlem hacmi olmayacak.

Grayscale 30 Haziran itibarıyla Bitcoin Cash Trustta 58 milyon dolarlık 2725300 adet hisse ve Litecoin Trustın toplam 2 milyon dolarlık 509400 adet hisse olduğunu bildirdi.

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre Bitcoin Cash ve Litecoin hisseleri dışında daha önce Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) ve Ethereum Classicin (ETC) hisseleri için onay aldı. Horizen (ZEN) Stellar Lumens (XLM) XRP ve Zcash (ZEC) de firmanın portföyünde mevcut.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku