Uzun Yıllar Sürecek Bir Bitcoin (BTC) Kışı mı Geliyor?

0 43

CNBC’ye konuşan BTCC kripto borsasının kurucu ortağı ve eski CEO’su Bobby Lee’ye göre, Bitcoin (BTC), tarihsel modellerine göre mevcut boğa piyasasında 300 bin dolar’a kadar yükselebilir.

Ancak, Bobby, balonun zirveye çıktıktan sonra patlayacağı ve kripto para biriminin yıllarca düşüş görebileceği konusunda uyardı.

Şu anda kripto para cüzdanı Ballet’in genel müdürü olan Lee, “Bitcoin boğa piyasası döngüleri her dört yılda bir geliyor ve bu büyük bir olay. Bu yaz gerçekten 100 bin dolar’ın üzerine çıkabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Pazartesi günü CNBC’nin Squakwk Box Asia adlı programına konuk olan Bobby, ”Bu “mega boğa piyasası döngülerinden” ikisi son sekiz yılda gerçekleşti. Sonuncusunun, Bitcoin fiyatının o yılın başındaki yaklaşık 1.000 dolardan yıl sonunda yaklaşık 20 bin dolara yükseldiği 2017’de olduğuna dikkat çekti.”

Bitcoin Kışına Hazır Olun

Booby yatırımcıları uyardı: ”Bitcoin, aniden düşmeye başlayacak ve o zaman balon patlayacak. Bitcoin kripto endüstrisinde biz buna ‘Bitcoin kışı’ diyoruz ve bu, iki ila üç yıl sürebilir.”

Bitcoin’in 2021’e yaklaşık 30 bin dolar’lık bir fiyatla  girmesiyle Lee, “Bitcoin değerini 10 katına çıkarma potansiyeline sahip. Lider kripto para biriminin fiyatını 300 bin dolar’a çıkacak. Tarih tekerrür edecek”

Bitcoin, şu ana kadar art arda yeni rekorlar kıran bir 2021 yaşadı, kripto para birimi bu yıl birden fazla rekor seviyeyi kırdı ve Mart ayının başlarında 60 bin doları aştı. Coin Metrics’in verilerine göre an itibraiyle 57.810 dolardan işlem görüyor.

Booby, ”Yine de, yıllarca sürebilecek bir “Bitcoin kışı”, boğa koşusunun ardından kripto para birimini vurabilir, diye uyardı.

Girişimci, yatırımcıların, Bitcoin’in değerinin tüm zamanların zirvesinden yüzde 80 ila yüzde 90’ına kadar düşebileceğinin farkında olmaları gerektiğini söyledi.

Lee, “Bitcoin çok değişken, ancak ödüller riske göre ayarlanmış,” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku