Uzmanlar Olası Bir Bitcoin (BTC) Çöküşünü Değerlendirdi

0 2

Bitcoin (BTC) 12 yıl önce hiç kimsenin şirketin veya hükümetin kontrol edemeyeceği internet tabanlı bir bilgi işlem ağının üzerine inşa edilen yeni bir elektronik ödeme sistemi türü olarak icat edildi. Gerçek şu ki kripto para biriminin alım satım geçmişi o kadar kısa ki varlığa değer biçme yöntemleri hala büyük ölçüde denenmemiş ve kimse şimdi veya gelecekte ne kadar yüksek seviyeleri göreceğini gerçekten bilmiyor.

 Dijital varlık yatırımcılarını ve hatta Wall Street analistleri 50 bin dolar ile 400 bin dolar arasında değişen fiyat tahminlerinde bulunmaya devam ediyor.

Bitcoinde Çöküş Mümkün mü?

  Kripto para biriminin fiyatı herkesin bildiği gibi oldukça değişkendir ve önemli ve beklenmedik fiyat dalgalanmaları görülebilir. Aşağıda kripto para birimi analistlerinden ve diğer finans uzmanlarından bir geri çekilmenin olasılığın ve buna neyin neden olabileceği konusunda açıklamalara yer verilmiştir.

Kripto para odaklı bir hedge fonu olan BitBull Capital CEOsu Joe DiPasquale Bitcoinin “son derece değişken olduğunu ve böyle olmaya devam edeceğini” söyledi. Pazartesi günü fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandıktan sonra neredeyse 7 bin dolar değer kaybettiğini belirtti. “Buna neden olan şey insanların çok fazla kaldıraç kullanabilmeleri ve böylece kolayca kaybedebilmeleri.” CEO olabildiğince bir düzeltme görüyor ancak 28 bin dolar civarında pek çok ilgili alıcı var gibi duruyor bu yüzden bu seviye bir fiyat desteği gibi işlev görebilir.

Dijital varlık firması Panxora CEOsu Gavin Smith 2013 yılından bu yana her yıl fiyatların o yılın başlarında ulaşılan en yüksek noktadan en az yüzde 25 düştüğünü söyledi. Bitcoin fiyatlarının 70 bin dolar veya 80 bin dolara yükseldiğini veya yüzde 40lık bir gerilemenin de  şaşırtıcı olmayacağını söyledi. Smith orta vadede yükseliş eğilimi gösteriyor. CEO: “Üç yıllık bir dönem boyunca bu harika bir varlık.  Ancak uzun vadede teknolojik gelişmelerin Bitcoini geçme riski vardır. Kuantum hesaplamayla bile ufukta bunun olabileceğini gösteren hiçbir şey yok  ancak riski tamamen görmezden gelmek her zaman tehlikelidir.” dedi.

 Blockchain ile ilgili hisse senetlerine yatırım yapan Amplify Transformational Data Sharing borsa yatırım fonunun eş portföy yöneticisi Mike Venuto Bitcoin fiyatlarının şu anki seviyelerine geri dönmeden önce mevcut seviyelerinden iki ila üç kat artabileceğini söyledi. Bu varsayımsal olarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden üçte ikiden fazla bir geri çekilme anlamına gelir. “Bir çöküşe neden olacak şey ters yöndeki aşırı coşkudur. Henüz orada olduğumuzu sanmıyorum.” dedi.

Kripto para birimi şirketi Bequantın müdürü Denis Vinokourov “Dalgalanmalar olacak ve evet dalgalanmalar vahşi olacak” dedi. “Panik yapma eğiliminde olan çok sayıda perakende satış akışınız var.”  Uzun vadede fiyatların en azından kısmen büyük Wall Street firmalarının yükseliş beklentilerine dayanarak yükseldiğini görüyor. 4 bin dolara kadar gidebilir mi? Evet. Hızlı bir satış için potansiyel bir tetikleyici dijital varlık piyasalarında önemli bir likidite kaynağı haline gelen ve “stabilcoin” olarak bilinen özel olarak çıkarılan dolar bağlantılı bir dijital token olan tethere (USDT) karşı yapılan herhangi bir eylem olabilir. New York Eyaleti savcıları şu anda mali durumu nedeniyle mahkemede Tether ile mücadele ediyor.

Georgetown Üniversitesi finans profesörü James Angel “Finans piyasalarının tarihi balonların tarihidir” dedi ve yetkililerin bunun bir tehdit haline geldiğinden endişelenmeye başlarlarsa Bitcoin rallisini engellemek için harekete geçebileceklerini belirtti. “Deneyen hemen hemen herkes kendi paralarını başlatmak için bunu ulusal para birimiyle rekabet halinde yapıyor ve genellikle düzenleyiciler tarafından kenara itiliyor. ”

Bir kripto para sağlayıcısı olan CF Benchmarks CEOsu Sui Chung “Şu anda piyasanın yükseliş hissinde kesin bir ifade görüyor olsak da ufukta bir düzeltme olabilir” dedi. “Bu piyasa mekaniğinin doğal bir parçasıdır. Kısa vadeli coşkuyu azaltabilirken gelecekteki fiyat artışlarının sabit kalmasını sağlayacaktır.”

ABDnin eToro ticaret platformu genel müdürü Guy Hirsch “Uzun vadede kar elde edilmesi muhtemeldir ve geçici düşüşler beklenelbilir” dedi. “Ancak kurumlar tarafından olağanüstü miktarda benimsenmesi göz önüne alındığında yakın zamanda 20 bin doların altına düşmesi şaşırtıcı olur” dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku