Uzmanlar Afrika nın bir sonraki Bitcoin yükselişini sürdüreceğine inanıyor

0 0

Afrikadaki kripto para birimi ticaret faaliyetlerindeki artış bu yılın başlarında Luno tarafından yayınlanan “Afrikadaki kripto durumu” raporunun önemli bir yansımasıdır. Afrikada kripto para birimlerinin nasıl kabul edildiğini analiz etmeye ve Afrikalılar arasında kripto para birimlerinin faiz oranını tahmin etmeye odaklanan raporda Luno hemen hemen her Afrika ülkesinde birçok sosyoekonomik engel olduğunu keşfetti ancak benimsemenin hızlı artması sebebiyle bu engeller kolayca aşılabilir olacak.

Kripto para birimlerinin çoğunlukla yatırım için kullanıldığı dünyadaki diğer birçok ülkeden farklı olarak spekülasyon ve ticaret Afrikalılar kıtanın en zorlu ekonomik sorunlarının çoğunu çözmede uzun bir yol kat edebileceğinden çok çeşitli faaliyetler için kripto para birimlerini kullanmaya daha fazla kararlı duruyor.

Lunonun raporunun bölümleri şu şekildedir:

“Afrika kripto para birimlerinin benimsenmesi için en umut verici bölgelerden biridir. Bu ekonomik ve demografik eğilimlerin eşsiz birleşiminden kaynaklanmaktadır. Genel olarak kabul edilmesi nispeten düşük olmasına rağmen potansiyeli çok yüksek hızlı büyüme ve gelişme cryptocurrency sektörünün daha da ileriye götürülmesi için belirleyici olacak gibi duruyor.”

Görünüşe göre eşler arası ticaret hacmi yeni zirvelere yükseldiği için Bitcoin birçok Afrika ülkesinde yaygın olarak kabul görüyor. Kripto para birimi yatırımcısı Kevin Rooke gözlemlerini duyurmak için Twitterı aracı olarak kullandı. Eşler arası ticaret hacimlerinin Mart ayından itibaren 2020de birçok farklı vesileyle tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştığını belirtti.
 

Verilerine göre Bitcoin ticaret faaliyetlerini yürütmek için eşler arası yatırımcılar arasında kitlesel olarak kullanılıyor. Rookeun verileri piyasada meydana gelebilecek değişikliklerin yanı sıra Nijeryanın sadece geçen hafta aldığı 10 milyon ABD doları hacmini kırdığını gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri dolarının yanı sıra şu anda dünyadaki başka hiçbir para birimi bu rekora ulaşmadı.

Şöyle söylenebilir:

“Bitcoin Afrikada büyük bir yıl geçiriyor.
P2P hacimleri Athleri vurmaya devam ediyor (Mart ayından bu yana 2.5 x yükseldi) ve Nijeryanın Naira geçen hafta 10 milyon ABD doları hacmini kırdı.
Bu diğer fiat para birimlerinden (ABD doları hariç) daha fazla ve Venezüella bolivarının iki katı kadar. 

Kripto para birimlerindeki bu artış önümüzdeki aylarda Afrikanın bir sonraki Bitcoin yükselişini sürdürebileceği ve Nijeryanın ön sırada olabileceği yönünde bazı taraflardan iddialara yol açtı. Düzenleme hala büyük bir dezavantaj olsa da sadece agresif ticaret yapmakla kalmayan aynı zamanda işleri için bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimlerini benimseyen kitleleri durdurmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku