Uzman Yorumu: Terra (LUNA)’nın Kurtarma Planı İşe Yarayacak Mı?

416

Bildiğiniz üzere son günlerde yaşanan LUNA faciası birçok yatırımcı için hayal kırıklığı niteliğindeydi. Terra ekosisteminin son çöküşünden sonra sessizliğini bozan Terra CEO’su Do Kwon, Terra blockchain ağı için bir kurtarma planı ile geldi. Ayrıca ünlü CEO, kurtarma planı için Bitcoin rezervlerini kullanmaları gerektiğini de söyledi. Birkaç uzman ise Terra’nın kurtarma planı hakkında yorum yaptı. İşte detaylar…

Do Kwon, Terra ekosistemini korumak için “zinciri yeniden oluşturmayı” planlıyor

Bildiğiniz üzere yaşanan son çöküşten sonra işler LUNA 2.0 ve Terra’nın kendisini zorlu bir Katman-1 platformu olarak yeniden keşfetmesi kadar kolay olmayacak. Popüler kripto analisti Miles Deutscher bu konuda bazı ilginç noktalar paylaşıyor. Ünlü CEO Do Kwon, canlanma planında Terra’nın “canlı bir geliştirici ekosistemine” ve “güçlü bir marka bilinirliğine” sahip olduğundan bahsediyor.

Terra UST ile Bağlantılı 115 Kripto Projesi! Çöküş Kimleri Etkileyecek?

Geliştiricileri ve Terra ekosistemini korumak için Do, “zinciri yeniden oluşturmayı” planlıyor. Terra, tam anlamıyla hazır bir L1’e dönmeyi planlarken, UST ve LUNA’nın mevcut formlarında artık var olmadığı gerçeğini kabul ediyor. Anlık olarak Terra ekosistemi, Galaxy Digital gibi en büyük risk sermayesi şirketlerinden bazılarının desteğini aldı. Birçok analist ve uzman ise birkaç gün içinde kül olan bir sisteme yeniden yatırım yapılmasını sorguluyor. Ayrıca, yatırımcıların yatırımlarını kripto tarihindeki en büyük başarısız projelerden birine yatırmaya ikna etmek onlar için zor olacak. Her ne kadar Terra topluluğu en büyük topluluklardan biri olarak karşımıza çıksa da yatırımcıların güveni eskisi gibi olmayacak ve raporlara göre Do Kwon, daha önce de “Basis Cash” adlı bir stablecoin projesinde başarısız olduğunu da gösteriyor.

Uzmanlara göre Terra’nın yeniden canlanması için bir umut var

Analist Miles Deutscher, Terra’nın bu değerlemeleri bir kez daha kontrol etmesinin zor olacağını belirterek son tweet’inde şu sözlerini aktarıyor:

“Unutmayın, kripto değerlemeleri gelecekteki büyümeye dayanmaktadır. Bu nedenle, neredeyse hiç işlem hacmi olmayan L1’ler için on milyarlarca değerleme gördük. Ancak Terra’nın itibarı bu kadar zedelendiğinden, yeni kullanıcıların/yatırımcıların kazanılması zorlaşıyor.

Benzer şekilde, Terra’nın karşılaştırılabilir bir değerleme elde etmesi için büyük bir büyümeyi hesaba katması gerekir. Bu büyüme nereden geliyor? Yeni yatırımcıların ve kullanıcıların kazanılması. Sektörün güvenini kaybettiğinizde bu satın alma katlanarak zorlaşıyor”.

Ayrıca, UST olmadan Terra’nın teknolojisinin diğer Katman 1’ler üzerinde herhangi bir kaldıraç sağlamayacağını da ekliyor. Öte yandan, küçük projelerin Terra’da dApp’ler oluşturmak ve geliştirmek için sermaye çekmesi de zor olacaktır. Deutscher, tıpkı Fantom gibi topluluk odaklı olması koşuluyla, Terra’nın yeniden canlanması için bir umut olduğunu da ekliyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku