Uzman Yatırımcı ve Analistlerden Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Senaryoları

0 1

Bitcoin yatay yönde hareket etmeye devam ediyor ve yüksek volatilite gösteriyor. JP Morgan analistleri Bitcoinin 40 bin dolar seviyesini aşması gerektiğini aksi taktirde  düşüşün devam edebileceğini belirttiler. 

Bitcoin tüccarı “yTedd” Bitcoinin şu anda daha sonra keskin bir düzeltmeye girmek üzere bir yükseliş grafiği deseni çizebileceği konusunda uyarıda bulundu. Bu senaryoda “zayıf eller” ayıklanacak ve panik satışı yoluyla fiyat daha da düşecektir. Balinalar ucuza yeniden BTC satın alabilir ve ardından BTC fiyatı 50 bin dolara çıkarabilir.

Öte yandan “Jonny Moe” Bitcoinin konsolidasyon aşamasını neredeyse tamamladığını ve bundan sonra önümüzdeki birkaç ay içinde 50 bin dolar işaretini test edebileceğini tahmin ediyor. Ona göre ancak bu psikolojik açıdan önemli işarete ulaştıktan sonra Bitcoin fiyatının yüzde 50ye kadar düşebileceği ve büyük bir panik satış dalgasına neden olabileceği güçlü bir düzeltme izleyecektir.

“Cryptobirb” isimli analist Bitcoinin 2021de temelleri yükselişe geçtiği için fiyat artışının devam edeceğini söyledi. Yıl ortasında 50 bin dolara yükselecek bir fiyatın gerçekçi olduğuna inanıyor ancak Bitcoinin bunu yapmak için öncelikle 42 bin dolar seviyesindeki güçlü direnci kırması gerekecek. Analiste göre Ethereum önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir ve hatta Bitcoinden daha fazla yükselebilir.

“Cantering Clark” Ethereumun daha güçlü bir ivmeye sahip olduğunu ve yakında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1450 doları kırabileceğini belirtiyor. Ona göre giderek daha fazla kurumsal yatırımcı fiyatları yükseltmek için bir katalizör görevi gören Bitcoin ve Ethereuma girecek.

Buna karşılık profesyonel tüccar “Salsa Tekila” tüm Bitcoinini 37.100 dolardan sattı ve fiyatın 34 bin dolar ile 29 bin dolar arasındaki fiyat aralığına yeniden düşmesini bekliyor. Ona göre Bitcoin ancak bu düzeltmeden sonra yeni yatırımcıları çekebilir ve 42 bin dolardan çok daha fazla yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini hedefleyebilir.

Cryptoquant CEOsu Ki Young Ju da bir düzeltme bekliyor çünkü verilerine göre iyi finanse edilen bazı yatırımcılar büyük miktarlarda BTCyi Coinbasee aktardı ve önümüzdeki günlerde varlıklarını satabilir. CEO takipçilerine ucuza Bitcoin satın almak için iyi bir giriş noktası olduğu için dikkatli olmalarını tavsiye etti.

İngiliz Şirketi Rufferdan Bitcoine Yeni Yatırım 

İngiltere merkezli fon yöneticisi Ruffer Investment Bitcoin pozisyonlarının yüzde 90 arttığını açıkladı. Bu yatırım devinin 20 bin doların altında Bitcoin satın aldığı anlamına geliyor. Şirket halen MicroStrategynin 4009 hissesine ve Galaxy Digitalin 350 bin hissesine sahip. Bu hisseler Bitcoinden yüzde 10 oranında daha iyi performans gösterirken MicroStrategynin hisseleri ancak CEO Michael Saylorun 12 milyar dolarlık Bitcoin satın alması talimatını vermesinden sonra keskin bir şekilde yükseldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku