Uzman Yahoo Finance’a Konuştu: Bu Model Bitcoin (BTC)’in İpini Çekti

2.208
Bitcoin (BTC), yeni yıla kötü bir başlangıç yaptı. Bazı uzmanlar, hala 100 bin doların mümkün olduğunu iddia ederken, önde gelen bir stratejist bu hedefin 2023’te bile hayal olduğunu söyledi.

 

Omuz-Baş-Omuz (OBO) formasyonu, ayı piyasasına işaret ediyor

Yatırım şirketi InTheMoneyStocks.com’un CEO’su Gareth Soloway Yahoo Finance’a verdiği demeçte, ”Bitcoin’i seviyorum. Ben, teknik bir analistim. Gerçekleri söylemem gerek. Grafikler, gerçekleri söylüyor. Bitcoin, Omuz-Baş-omuz, (OBO) formasyonu oluşturdu. İster inanın ister inanmayın, 2022′nin başlarında veya 2023’ün başlarında, Bitcoin’de 20 bin doların altında bir hareket görebilirsiniz” açıklamasını yaptı. Omuz Baş Omuz formasyonu yükselen bir trend sonrası bir ayı pozisyonuna girmek için kullanılabilen doğru sonuç veren bir dönüş formasyonu olarak tanımlanabilir.
Bitcoin için kritik seviyeyi açıklayan Soloway, “Geçen ay Bitcoin’in 52 bin ile 46 bin dolar arasında sıkıştığını gördük. 46 bin dolar seviyesi önemli bir destek seviyesiydi. Dolayısıyla teknik olarak, eğer bu 46 bin doların altına düşerseniz, 42 bin doları göreceksiniz. Bu, Kasım ayının başından itibaren en düşük seviye.” ifadelerini kullandı. Uzman ayrıca, Dow ve S&P 500’in Noel’de ralli yaşadığına dikkat çekerken, Bitcoin’in geçen ay düşmeye devam ettiğini belirtti. BTC, an itibariyle Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 35 geride. Analist, altının bu yıl BTC ve borsadan daha iyi performans göstereceğini ifade ediyor.

Bitcoin, ayı piyasasına mı girdi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüş trendinde ve fiyat kaybı yaşamaya devam ediyor. BTC fiyatında görülen bu düşüş, bütün piyasayı altüst ederken yatırımcılar ise hala bunun gerçek bir ayı piyasası olup olmadığının kavgasını veriyor.

İşte Bitcoin (BTC)'deki Düşüşün Olası Nedeni!Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, ünlü bir kripto para analisti CryptoWhale, Bitcoin (BTC) yatırımcısı olmasına rağmen zaman zaman, lider kripto para birimine şüpheyle yaklaştığını belirten açıklamalar yapıyor. Analist, BTC fiyatındaki düşüşün aslında çok sancılı geçecek bir ayı piyasasının ilk günleri olduğunu düşünüyor. CryptoWhale Twitter üzerinden yaptığı açıklamada son düşüşün aslında ayı piyasasının ilk sinyali olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

Bicoin, acımasız bir ayı piyasasının ilk aşamalarında ve bir daha asla tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçemeyecek.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Finance.yahoo.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku