Uzman Görüşü: Bitcoin Sınırda Geziyor, İmkansız Değil!

1.291

S&P 500, son zirvesinden yüzde 20 düşüş gerçekleştirdi, bu durum ayı piyasası bölgesi sinyallerini verirken riskli varlıklar adına uyarı işaretini olarak kabul edilebilir. Bitcoin (BTC)’in de bu süreç içerisinde, 21 Mayıs’ta yeniden toparlanmak için mücadele ettiği görüldü.

Bitcoin fiyat seviyeleri, hisse senedi performansını yansıtıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den sağlanan verilere göre BTC/USD paritesi hafta içerisinde 28.700 dolar seviyesinin altına düşmesinden sonra şu anda, 29.518 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Uzman Görüşü: Bitcoin Sınırda Geziyor, İmkansız Değil!

20 Mayıs tarihinde kaydedilen 30.700 dolarlık ATH’sinden sonra yüzde 4,7 oranında düşüş gerçekleştiren parite, ABD hisse senedi endekslerinin haftanın son işlem gününde dalgalanma yaşandığı, şu anda minimum bir fiyat aralığında seyrettiği belirtiliyor.

S&P 500 Endeksi, açılışta düşük seviyeleri göstermesinin ardından tersine dönmeyi başardı. Ancak geçtiğimiz yıla oranla, yılın en yüksek seviyelerinin yüzde 20 altında işlem gördüğü belirtiliyor. Bu durum ayı piyasası eğilimlerini onaylar nitelikte. Popüler Twitter hesabı Blockchain Backers, genel ABD piyasası hakkında şunları söylüyor:

“Hisse senedi piyasasında tuhaf başka bir günü daha yaşıyoruz. Dow Jones günün erken saatlerinde 500 puan kaybederken, ilerleyen saatler içerisinde geri dönerek artı 8 puanla günü kapattı. Bitcoin hâlâ sınırda gezinmeye devam ediyor.’’

Analist: Bitcoin (BTC)’de bu seviyeleri görebiliriz

Çeşitli kaynaklar tarafından sunulan verilere göre, BTC seviyeleri için sunulan yeni veriler, geçtiğimiz hafta görülen dip seviyeden yüzde 40 daha düşük olabileceği görüşü sunulmuştu. Kripto para analisti PlanC, Twitter hesabından takipçilerine, dış etkenlerin Bitcoin’i bulunduğu seviyelerden önemli ölçüde düşüşe doğru yönlendirdiğini belirtti. PlanC, Twitter hesabında yaptığı paylaşımında takipçilerine şunları söyledi:

“Kripto para piyasası bir balonun içinde olsaydı, BTC dip noktasının 25 bin ila 27,5 bin dolar seviyeleri arasında yer aldığını söylerdim, ancak makro faktörlerin bizi 22-24 bin dolar seviyelerine çekme olasılığı da bulunuyor. Yani ilerleyen dönemde, imkansız gibi görünen 15-20 bin dolar seviyelerini görme ihtimalimiz var.”

Uzman Görüşü: Bitcoin Sınırda Geziyor, İmkansız Değil!

BTC’yi yıl sonuna kadar neler bekliyor?

Hisse senetlerinin dışında ABD Dolar Endeksi (DXY)’de yirmi yılın en yüksek seviyesinden güçlü bir düşüş sonrasında konsolide oldu. Ayrıca analist, Mayıs 2022’nin kaydedilen en kötü ay olma konusunda 2021 ile yarışabileceğini belirtiyor. BTC/USD çifti, Mayıs ayının bitmesine son 10 gün kala getiriler açısından tarihinin en kötü ayı olma riskiyle karşı karşıya görülüyor.

Uzman Görüşü: Bitcoin Sınırda Geziyor, İmkansız Değil!

Zincir üstü analitik kaynağı Coinglass tarafından sunulan verilere göre Bitcoin’in aylık getirisi şu anda toplamda yüzde 22 düşük seviyelerde olduğu belirtiliyor. 2022, genel açıdan bakıldığında ise, BTC için 2018’den bu yana yılın en kötü performans gösteren ilk beş ayı olduğu söyleniyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku