Uyuyan Bitfinex Balinaları, 12 Bin Bitcoin Nakde Çevirdi!
Uyuyan Bitfinex Balinaları, 12 Bin Bitcoin Nakde Çevirdi!

Uyuyan Bitfinex Balinaları, 12 Bin Bitcoin Nakde Çevirdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran 2022’den bu yana uykuda olan Bitfinex balinaları, 12 bin Bitcoin (BTC)’i nakde çevirdi! Peki, neden? İşte detaylar…

Bitfinex balinaları 12 Bin Bitcoin (BTC)’i nakde çevirdi!

Datamish’in verilerine göre, Bitfinex’te long-Bitcoin pozisyonuna sahip Bitcoin (BTC) balinaları, 25 Mart saat 16:00 TSİ civarında aniden nakde çevirdi. Haziran 2022’den beri uyuyan bu cüzdanlar, verilerin de gösterdiği üzere toplamda 12 bin BTC’ye sahipti. Bu son hareket, fiyat artışından yararlanmak için long ve short BTC pozisyonlarından çıkmaya motive olan küçük bir yatırımcı topluluğunu ortaya koyuyor. 25 Mart’taki nakit çıkışı, BTC’nin geçen yıl Haziran ayından bu yana uzun pozisyonlarındaki en önemli değişikliği işaret ediyor. Aşağıdaki grafik, Mayıs 2022’den bu yana uzun BTC pozisyonlarının hacmini gösteriyor:

12 Bin BTC’lik bu satış, long-BTC pozisyonlarının toplam hacmi 110 bin BTC’nin biraz üzerindeyken yaşandı. Balina çıkışları düşüş eğilimi gösterse de, genel tablo o kadar da karamsar değil. Bu yazının yazıldığı sırada, uzun pozisyonlara sahip BTC’nin toplam hacmi 93.511’de bulunuyor ve bu da güçlü bir boğa piyasasına işaret olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcı davranışları yükselişi destekliyor

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son bir haftalık süreç içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), satışla beraber yüzde 1.1 düşüş yaşadı. Anlık olarak BTC, 27.857,36 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte Short-BTC yatırımcılarının davranışları, yükseliş piyasası hissini destekliyor. Analistlere göre, short-BTC pozisyonları 2022’nin sonundan bu yana istikrarlı bir düşüş kaydediyor.

Şu anda, bir yılın en düşük seviyesindeler. Bununla beraber CryptoSlate analisti James V. Straten aktardığı sözlerde BTC için, “yatırımcıların BTC’ye karşı bahis oynamak istemediğini” belirtti. 

Öte yandan BTC’nin son zamanlardaki fiyat artışı, mevcut yükseliş piyasası duyarlılığına önemli ölçüde katkıda bulundu. BTC, 21 Mart’ta 28.000 doları aştı ve tasfiyelerin 24 saat içinde 230 milyon doları aşmasına neden oldu. Piyasa araştırmasının 21 Mart’ta ortaya koyduğu artış, uzun vadeli sahiplerini pozisyonlarını tasfiye etmeye de motive etti .

Araştırma, “Davranışları yerel dipleri belirlediğinden ve gelecekteki fiyat rallilerini körüklediğinden, uzun vadeli sahipler en önemli faktörlerden biridir” diyor. BTC 28.000 doları geçer geçmez, uzun vadeli sahipler varlıklarının bir kısmını satmak için acele etti ve bu da BTC fiyatının hafifçe düşmesine neden oldu. Aynı hareket, 15 Mart’ta kaydedilen hafif BTC fiyat artışı sırasında da kaydedildi. Uzun vadeli BTC sahipleri, 15 Mart ile 17 Mart arasında 43.000’den fazla BTC sattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uyuyan Bitfinex Balinaları, 12 Bin Bitcoin Nakde Çevirdi!