DeFi Odaklı Altcoin Değerini İkiye Katladı:Teknik Göstergeler ATH’ye İşaret Ediyor

51

Kripto para piyasası, son dönemde yeni bir toparlanma yaşıyor. Özellikle altcoin’ler ön plana çıkmayı başardı. Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Cardano (ADA) yeni ATH’ye ulaştı. Şimdi ise, başka bir altcoin son birkaç hafta içinde büyük bir fiyat patlaması yaşıyor ve bir sonraki ATH’sine ulaşabileceği konusunda fikir birliği var.

Fantom’un yeni ATH’sine ulaşması an meselesi

Defi tabanlı bir altcoin olan Fantom (FTM), son 24 saat içinde yüzde 24,7’lik bir artış gördükten sonra üç ayın en yüksek seviyesi olan 0,8977 dolara ulaştı. FTM, Pazartesi günü yüzde 38’in üzerinde yükseldi ve token sirkülasyonu 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. FTM fiyatı, tıpkı SOL ve ADA’nın yaklaşık 3.5 kat artması gibi Ağustos ayı boyunca yükseldi. Altcoin, 0.9249 dolarlık ATH‘sinden sadece yüzde 12 oranında uzakta.

Altcoin için olağanüstü yükseliş performansı tesadüf değil. Birçok yatırımcı, Fantom’un fiyat hareketinin uzun vadede daha da çok ivme kazanacağına inanıyor. Şirket bu hafta yayınladığı resmi duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Bugünden itibaren protokol ekipleri, ilk aşamada 1 milyon FTM’den 5 milyon FTM’ye kadar ölçeklendirilen ve ihtiyaçlara göre değiştirilebilen toplam kilitli değerlerine (TVL) dayalı olarak Fantom Vakfı’ndan ödüller için başvurabilecek. Bu programa 370 milyon FTM taahhüt ediyoruz.

Santiment: altcoin sosyal medyada büyük ilgi görüyor

Defi odaklı altcoin, sosyal medya aktivitesinde önemli bir artış gördü. Santiment analizine göre,  FTM geçen aya kıyasla sosyal ağlarda yüzde 34 artış kaydetti. Platform ayrıca 415 bin benzersiz adres kaydetti ve şu anda günde 300 bin’den fazla işlem gerçekleştiriyor. Fiyat artışıyla birlikte sosyal medya faaliyeti hızla arttı. Altcoin projesinin  DeFi kasasındaki kilitli toplam değeri, son 24 saatte yaklaşık yüzde 20 artarak 657 milyon dolara ulaştı.

 

Özellikle son zamanlarda yayınlanan veriler DeFi piyasasının büyük ölçüde benimsendiğini gösteriyor. DeFi merkezsiz uygulama sektörüne yeni bir soluk getirdi ve bu ETH gibi güvenilir bir kripto para birimi temelinde yapıldı. Şu an için uzun vadede DeFi ile ilgili  beklentiler büyük ancak SEC yönetimi DeFi tabanlı altcoin projelerinde meydana gelen hacklemelerle ilgili kaygılı ve yakın zamanda sert bir regülasyon gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku