Bitcoin ve Ripple'ı Önümüzdeki Yıllarda Neler Bekliyor?
Bitcoin ve Ripple'ı Önümüzdeki Yıllarda Neler Bekliyor?

Usta Analist Korkuttu: Ripple Bu Seviyelere Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple (XRP) fiyat boğaları dikkat! Popüler Baş ve Omuz modeli, istatistiksel olarak en doğru trend göstergeleri arasındadır. Ripple Blockcahain’in yerel tokeni XRP, klasik bir teknik göstergeye göre Bitcoin (BTC) karşısında düşüş eğilimi gösterebilir. Baş ve Omuzlar (H&S) olarak adlandırılan model, bir kripto para ortak bir temel üzerinde üç zirve oluşturduğunda gelişir. Omuzlar olarak bilinen dış zirvelerin yüksekliği yakınken, Baş olarak adlandırılan ortadaki en yüksek olanıdır.

H&S modeli, kripto para yüksek hacimlerle temel desteğinin altına düştüğünde ve negatif bir kopuşu onayladığında tamamlanır. Sözde boyun çizgisi, daha derin aşağı yönlü seviyeleri hedefledikleri için düşüş eğilimi gösteren yatırımcılar için en yaygın giriş noktası görevi görür. Her zaman olmasa da bir H&S formasyonunun kar hedefi, formasyonun en yüksek noktası ile boyun çizgisi arasındaki mesafeye eşit hale gelir.

Tüm zamanların en düşük seviyesi

1980 yılında kurduğu küresel bir ticaret firması olan Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt, XRP/BTC enstrümanının bir H&S modeli çizdiğini görüyor.  Brandt, Cuma günü erken saatlerde yayınlanan bir tweet’tinde, düşüş göstergesinin Ripple (XRP)’ın Bitcoin’e karşı bir “gelgit dalgasına” dönüşmesine yol açabileceği yönündeki spekülasyonları dile getirdi. Tecrübeli yatırımcı şunları ekledi:

H&S modelinin tamamlanması, [XRP/BTC] hedefini tüm zamanların en düşük seviyelerine ayarlayacaktır.

H&S formasyonunun tepesi ile taban çizgileri arasındaki toplam mesafe yaklaşık 1.794 satoshi olarak ortaya çıkıyor. Bu arada, boyun çizgisi desteği 2.120 satoshi ile çakışıyor. Bu nedenle, XRP/BTC’nin durumunda kar hedefi (2.120–1.794) – yani 326 satoshi.

Ripple/Bitcoin için önümüzdeki destek seviyeleri

Ancak XRP/BTC rekor düşük seviyelerine yaklaşırken, çiftin hala bir dizi güçlü destek seviyesinden geçmesi gerekecek. XRP/BTC döviz kuru, 200 günlük basit hareketli ortalama (200 günlük SMA; safran dalgası) desteğini 1.696 satoshi’de sekti. Parite dalganın üzerinde devam ederse, 2.120 satoshi civarında H&S boyun çizgisini yeniden test etme olasılığı yüksek. Bu arada, 2.120 satoshi’nin üzerinde bir kapanış, H&S yapısını geçersiz kılacaktır.

Öte yandan, 200 günlük SMA’nın altına kırılma, XRP/BTC’yi 1.555 satoshi civarında bir sonraki destek hattına maruz bırakır. Bu seviye, Kasım 2020’de pariteyi %170’den fazla yukarı itmede etkili oldu. Bununla birlikte, Hacim Profili yakın tarihte daha zayıf bir ticaret faaliyeti gösteriyor ve H&S çıkışı olarak güçlü satış hacimlerini kaldıramayacağı ihtimalini artırıyor. Hacim Profili göstergesine göre son savunma hattı, H&S kar hedefi olan 326 satoshi’nin iki katından fazla olan 847 satoshi’de bulunuyor.

XRP/USD

ABD doları karşısında Ripple (XRP), kısa vadeli yukarı yönlü fırsatlar vaat ederken, aylık azalan kanal modelinde düşüş eğilimini sürdürdü. XRP/USD, kanalın salı günü destek trend çizgisini test ettikten sonra %44,53’e kadar toparlandı. Paritenin yokuş yukarı hareketi, boğaların 78 sente doğru genişletilmiş bir baskıyı hedeflemesiyle ara direnç olarak 69 senti test etti. 69 sent seviyesi, Kasım 2020 ile Nisan 2021 arasında direnç görevi gördü. Bu arada, 78 sent seviyesi, XRP/USD’nin aşağı yönlü eğilimini Mayıs 2021’e kadar genişletmesini engelledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Usta Analist Korkuttu: Ripple Bu Seviyelere Düşebilir!

Yorumlar kapalı.