US SEC, BİTCOİN ETF İLE İLGİLİ VANECK TEN Daha Fazla Yorum İstiyor

0 1

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 20 Eylülde yayınlanan resmi bir açıklamaya göre bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) listelenmesi ve ticaretine ilişkin kararına ilişkin daha fazla yorum talep etmiştir.

Söz konusu ETF yatırım şirketi VanEck ve finansal hizmetler şirketi SolidX tarafından desteklenmektedir.Başlangıçta 6 Haziranda yapılan fonun fiziki olarak desteklendiği iddia ediliyor yani gerçek Bitcoinsleri tutacak ve Chicago Board of Exchange (CBOE) BZX Equities Exchange (BZX) de listelenmesi bekleniyor.Bildiride SEC “ilgili konuların herhangi biriyle ilgili herhangi bir sonuca ulaşmadığını” ve ilgili tarafların BZX’in teklifin desteklenmesine ilişkin beyanının yeterliliğini belirten ek yorumların talep edildiğini belirtiyor.

Özellikle SEC on sekiz önemli mesele hakkında yorumlarda bulunuyor. Bunların arasında yorumcuların BZX’in BTC’nin “borsada işlem gören ürünlerin (ETP’ler) altında yatan diğer mallardan daha az manipule edilebileceğine dair görüşleri olduğu” yorumları yer alıyor.BZX 20 Haziranda SEC ile birlikte VanEck SolidX Bitcoin Trust tarafından çıkarılan SolidX Bitcoin Hisselerinin hisselerini ve hisse senetlerini listelemek üzere bir kural değişikliği önerisinde bulundu.Teklife göre her bir pay güvenin net varlıklarında kesirli bölünmemiş bir yararı temsil ederken SolidX Management LLC VanEck SolidX Bitcoin Trusta sponsor olacak.Ağustos ayında SEC ETF kural değişikliği hakkındaki kararını 30 Eylüle kadar erteledi ve 1300den fazla yorum aldı.7 Ağustosta yayımlanan belgeye göre önerilen bir kural değişikliğini yerine getirdikten sonraki 45 gün içinde veya Komisyonun gerekli görmesi halinde 90 gün içinde Komisyon değerlendirme süresini onaylayacak onaylamayacak veya genişletecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku