Ünlü Yönetici Bu Teoriye Göre Bitcoin’in (BTC) Bir Yıl Sonra Ulaşacağı Fiyatı Açıkladı

0 205

Bitcoin’in fiyatını 100 bin dolara çıkaracak olan sadece bir talep ve arz anlatısı değil. Bu popüler teoriye ek olarak, Magnetic’in kurucu ortağı William Quigley, piyasaların daha yüksek bir BTC fiyatı beklemesinin başka bir nedenini paylaştı.

Quigley, CNN Business ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, piyasaların yarılanma sonrası bir boğa koşusu içinde olduğunu ve bunun, varlığın 2022 yılına kadar 100 bin dolar’ın üzerine çıkabileceğini düşünmesinin ana nedeni olacağını belirtti. Yönetici şunları söyledi:

”Geçmişe baktığımızda, yarılanma gerçekleştiğinde, önümüzdeki 12 ile 18 ay arasında, Bitcoin fiyatı yüzde 300 ile yüzde 500 arasında yükselebilir.”

Quigley’in analizine göre, varlık önceki yarılanmalarda artış gösterdi. O zamanlar Bitcoin 660 dolara yakın işlem görüyordu ve yaklaşık 17 ay sonra Aralık 2017’de Bitcoin’in fiyatı 20 bin dolarlık bir ATH’ye yükseldi.

Son BTC yarılanmasının geçen yıl Mayıs ayında gerçekleştiği göz önüne alındığında, Quigley’in teorisinin doğru olması koşuluyla 2022’ye kadar bir artış beklenebilir.

Birçok Önemli İsim de Benzer Tahminde Bulundu

İlginç bir şekilde, 100 bin dolarlık fiyat, birçok Bitcoin boğasının beklediği temel hedef. Quigley’in röportajda belirttiği gibi, Bitcoin’in sınırlı arzı, artan kurumsal taleple birleştiğinde bu öngörülen ralliyi destekleyebilir. Aynı görüş, Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano, Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü, Anthony Scaramucci ve Real Vision Group’tan Raoul Pal gibi önemli isimler tarafından da destekleniyor.

Geçenlerde Craig Wright’ın kız kardeşi Lisa Edwards, Bitcoin’in birkaç yıl içinde 142 bin dolara ulaşabileceğini iddia etti. Bu, JPMorgan’ın BTC tahminlerine benzer bir varsayım. Banka, uzun vadede BTC için 146 bin dolar fiyat tahmini yapmıştı. Bununla birlikte, sektördeki önemli analistler, varlık bu fiyat seviyelerine yükselmeden önce, büyük düzeltmelerle karşılaşacağını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku