Sıcak Gelişme! Blockchain Derneği Hazine Bakanı Yellen ve Beyaz Saray Yetkilileri ile Görüşecek

0 87

 

Blockchain Derneği, daha uygun düzenlemeler için Biden yönetimindeki üst düzey temsilciler ile buluşacak.

Derneğin yönetici direktörü Kristin Smith, Fox Business’a grubun Hazine Bakanı Janet Yellen, Bakan Yardımcısı adayı ve eski BlackRock yöneticisi Wally Adeyemo gibi üst düzey Beyaz Saray yetkilileriyle ve  Hazine Bakanlığı temsilcilerle  toplantı planlamakta olduğunu söyledi.

Yellen’den kripto para birimlerinin “yasadışı finansman” amacıyla kullanıldığı yorumlarına atıfta bulunan Smith, derneğin temel amacının Hazine Bakanına “kripto para ağlarının değerini anlamasına” yardımcı olmak olduğunu söyledi:

”Bir numaralı önceliğimiz, Yellen’e kripto paranın suç faaliyetlerinin finansman da değil, dijitalleşen dünyanın vazgeçilmez bir parçası olduklarını anlamasını sağlamaktır.”

Yellen’in,  Bitcoin’i “işlem yapmak için son derece verimsiz bir yöntem” olarak tanımlaması ve BTC’nin “bir işlem mekanizması olarak yaygın bir şekilde kullanılmadığını” söylemesi kripto para sektörü tarafından eleştirilmişti.

Bitcoin’e yönelik açık düşmanlığına rağmen Yellen, merkezi dağıtılmış defter teknolojisine açık olduğunu ifade etti ve dijital doların mevcut fiat para biriminden “daha hızlı, güvenli ve daha ucuz ödemeler” sunabileceğini belirtti.

Dernek Üyeleri Ne istiyor?

Kripto cüzdanı BRD’nin CEO’su Adam Traidman şunları söyledi:

“Düzenleme ve uyuma karşı değiliz, ancak yeniliği teşvik etmek ve önce kriptoyu benimsemek için engelleri kaldırmak için zamana ihtiyacımız var.”

“Ana hedeflerimizden biri, düzenlemer ile kriptodan kripto işlemlerine geçiş yapmaktır. Kripto transferlerinin banka havalesi kurallarına uyması gerekiyorsa, bu sektöre zarar verir. ”

Kripto topluluğundan bazıları, daha önce Ethereum’un 2014 ICO’sunu kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olarak tanımlayan olan Joe Biden’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkan adayı Gary Gensler ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Bu haftanın başlarında Gensler, Senato Bankacılık Komitesine, SEC’in kripto piyasalarının “dolandırıcılık ve manipülasyondan arınmış” olmasını sağlamak için çalışacağını söyledi ve açık deniz borsalarını “dolandırıcılıkla dolu” olan birer platform olmakla suçladı.

Blockchain Derneği’nin üyeleri arasında Circle, Binance.US, Grayscale ve Kraken bulunmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku