Ünlü Yazar ve Yatırımcı Kiyosaki: Doların Başı Dertte O Yüzden Bu Varlıklara Yatırım Yapın

0 0

40 dile çevrilip 32 milyon adet satan Zengin Baba Yoksul Baba  adlı ünlü ekonomi kitabının yazarı Robert Kiyosaki Bitcoinin 2021de 50 bin dolara çıkacağını söyledi.

Kiyosaki 2021de Bitcoine gelecek olan “kurumsal para selinin” fiyatı daha da yukarı çekebileceğini belirtti.

Doların başı dertte

Aynı zamanda bir emlak kralı ve değerli metallere yatırım yapan Kiyosaki gümüş de dahil olmak üzere çeşitli değer depolarına uzun zamandır ilgi duyuyor.

Kurumsal Bitcoin girişine dayanarak Kiyosaki bir sonraki hedef 50 bin dolar olduğu için 20 bin doların altındaki şu anki fiyatın ideal olduğunu belirtti. Yazar şunları ekledi:

“Bitcoin satın aldığıma sevindim. Sonraki hedef 50 bin dolar. Kurumsal para akışı 2021de geliyor. 20 bin dolar ın altında satın alın. Bitcoini kaçırdıysanız gümüş satın alın. Amerikanın ve doların başı dertte. Altın gümüş ve Bitcoin için gelecek parlak.”

Bitcoin 50 bin dolar a ulaşırsa piyasa değeri 928 milyon dolar a ulaşacak ve mevcut yüzde 2.9 ile karşılaştırıldığında altının piyasa değerinin yaklaşık yüzde 10.3ü olacaktır.

Bitcoin borsa ile düşük korelasyonu nedeniyle önümüzdeki aylarda toparlanmak için uygun bir konumda.

Altın gibi geleneksel güvenli liman varlıkları ABD hisse senetleri yükseldiğinde genellikle geri çekilir. BTC söz konusu olduğunda ABD hisse senetleri ile nispeten düşük bir korelasyon göstermiştir. Bu nedenle Bitcoin hisse senetlerinin değeri arttığında bile keskin yükselişler gördü.

BTC altınla birlikte yükselirken Asya piyasaları düştü ve ABD hisse senetleri hafifçe geriledi. Weltte bir piyasa analisti olan Holger Zschaepitz şunları söyledi:

“Asya borsası virüsle ilgili kısıtlamalardan ve devam eden ABD mali teşvik görüşmelerinden kaynaklanan ekonomi riskleri nedeniyle yaşanan karışık Wall St seansının ardından Avrupa ve ABD Vadeli İşlemleri ile geriledi. “

Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasındaki korelasyon eksikliği muhtemelen iki faktörden kaynaklanıyor. Birincisi riskli varlıklar arttığında BTC yatırımcı iştahındaki genel artıştan yararlanır.

İkinci olarak merkez bankası likidite enjeksiyonları nedeniyle son aylarda hisse senetleri arttı. Rahatlamış finansal koşullar Bitcoine fayda sağlar çünkü yatırımcılar enflasyondan korunmak için harekete geçerler.

CME ve Graycale ticaret aktivitesi artmaya devam ediyor

CME Bitcoin vadeli işlemler piyasasının açık pozisyonları OKEx ve Binance Futuresın hemen arkasında 107 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Veriler kurumsal Bitcoin talebinin kurum odaklı platformların açık pozisyon ve ticaret hacminde büyük perakende borsalarını aştığı noktaya kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Grayscale ayrıca 15 Aralıkta yönetilen varlıklarda 13 milyar doları aştı ve bu da kurumsal Bitcoine girişte büyük bir artış olduğunu gösteriyor.

 MicroStrategy Square ve MassMutual gibi kurumlar yüksek profilli kamuya açık yatırımların ardından hızla Bitcoin biriktiriyor gibi görünüyor. Sonuç olarak Cointelegraphın bildirdiği gibi bu hem vadeli işlemlerde hem de opsiyon piyasalarında yoğun dip alımlara yol açtı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku