Hacker Fidye Olarak Tam 2,6 Milyon Dolarlık Ethereum Talep Etti

0 4

Pazartesi günü Nexus Mutual CEOsu Hugh Karpın özel cüzdanından 83 milyon dolar çalan bir bilgisayar korsanı bir Ethereum işleminin giriş verilerine gömülü olan 2.66 milyon dolarlık Ether (ETH) için fidye talebi gönderdi.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Mesajında saldırgan doğrudan Karpa hitap ediyor ve fiyat düzelene veya Karp 4 bin 500 ETH gönderene kadar çalınan NXMyi satmayı bırakacaklarını öne sürüyor.

Merhaba Hugh. WNXM değerini geri kazanıncaya veya bana 4.5k ETH gönderene kadar wNXMyi daha fazla satmayacağım. Benimle herhangi bir görüşmeye ihtiyacınız olursa eth adresime mesaj gönderin. Adresleriniz aşağıdadır. Sen zenginsin Hugh […] “

Hackerın ikinci senaryoda çalınan NXMnin geri kalanını iade etmeyi teklif edip etmediği açık değildir ancak fidyeyi göndermeye karar verirse bu muhtemelen Karp için bir ön koşul olacaktır.

Herhangi bir müzakerenin saldırganın Ethereum adresi üzerinden yönlendirilmesi istenir ve mesaj Karpa ait olduğu iddia edilen üç cüzdan adresi ve kendisinin “zengin” olduğu iddiasıyla sonuçlanır.

Bilgisayar korsanı Karpı 370 bin NXMsinin tamamını saldırganın cüzdanına aktaran bir işlemi imzalaması için kandıran tehlikeye atılmış bir Metamask sürümünü kurmayı başardı.

Karp bir tweette saldırganı bazı “sonraki seviye şeyler” konusunda tamamladı bu kadar çok NXM nakde çevirmenin zor olacağını ve tokenlar tam olarak iade edilirse 300 bin dolar ödül teklif etti.

Bununla birlikte saldırganın çalınan NXMnin 27 milyon dolara varan değerinde zaten akladığı ve şimdi de geri kalanını satmamak için benzer bir miktar talep ettiği bildirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku