Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın

0 3

Okurmarın en çok ilgil gösterdiği kitaplardan olan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı ünlü Amerikan iş insanı Robert Kiyosaki bankacılık krizinin kapıda olduğunu ileri sürdü. Kiyosaki bu sebeple insanların yatırım yöntemlerinin değiştirerek gümüş Bitcoin ve altın alması gerektiğini söyledi.

“Büyük kriz kapıda”

Kiyosaki 1 milyonun üzerinde takipçiye sahip kişisel Twitter hesabında görüşlerini açıkladı. Tweet’ine “Buffet niçin bankalardan çıkış yapıyor?” sorusu ile başladı ve devamında “Bankalar iflas ediyor. Büyük bankacılık krizi hızla geliyor.

Fed ve Hazine bankacılık sistemini devralacak mı? Fed ve Hazine ‘sahte helikopter parasını’ insanlara kitlesel isyanları önlemek için mi veriyor? Bunları düşünmenin zamanı değil. Ne kadar altın gümüş ve Bitcoin’e sahipsiniz?” ifadelerini kullandı.

73 yaşındaki Kiyosaki bir süredir Bitcoin’i yakından izliyor ve lider kripto para hakkındaki düşüncelerini kamuoyuyla paylaşıyor. Geçtiğimiz aylarda Kiyosaki Bitcoin’in fiyatının üç yıl içinde 75 bin doları göreceğini iddia etmişti. Bizzat Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını dile getiren Kiyosaki geleneksel finansal sistemin dışında kalan üç varlıktan daha fazla alım yaptığını söylüyor. Ünlü yazar bu varlıkları altın gümüş ve Bitcoin olarak sıralıyor.

Kiyosaki altın fiyatının ise bir yıl içerisinde 3 bin dolar olacağını öngörüyor. Dev Amerikan bankası Bank of America da yakın zaman önce altının 18 ay içinde 3 bin dolara ulaşacağı tahminini yapmıştı. Gümüşe gelince Kiyosaki değerli metal için 5 yılda 40 dolar gibi bir hedef koydu.

Kiyosaki Bitcoin’i desteklemesinin ardında yatan tek nedeni sistemin bir parçası olmamasıyla açıklıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku