Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın

Abone Ol
Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın
Emre Boran
 • 22 Ağustos 2020
 • Yazar:

  Okurmarın en çok ilgil gösterdiği kitaplardan olan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, ünlü Amerikan iş insanı Robert Kiyosaki, bankacılık krizinin kapıda olduğunu ileri sürdü. Kiyosaki, bu sebeple insanların yatırım yöntemlerinin değiştirerek gümüş, Bitcoin ve altın alması gerektiğini söyledi.

  “Büyük kriz kapıda”

  Kiyosaki, 1 milyonun üzerinde takipçiye sahip kişisel Twitter hesabında görüşlerini açıkladı. Tweet’ine “Buffet, niçin bankalardan çıkış yapıyor?” sorusu ile başladı ve devamında “Bankalar iflas ediyor. Büyük bankacılık krizi hızla geliyor.

  Fed ve Hazine, bankacılık sistemini devralacak mı? Fed ve Hazine, ‘sahte helikopter parasını’ insanlara kitlesel isyanları önlemek için mi veriyor? Bunları düşünmenin zamanı değil. Ne kadar altın, gümüş ve Bitcoin’e sahipsiniz?” ifadelerini kullandı.

  73 yaşındaki Kiyosaki, bir süredir Bitcoin’i yakından izliyor ve lider kripto para hakkındaki düşüncelerini kamuoyuyla paylaşıyor. Geçtiğimiz aylarda Kiyosaki, Bitcoin’in fiyatının üç yıl içinde 75 bin doları göreceğini iddia etmişti. Bizzat Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını dile getiren Kiyosaki, geleneksel finansal sistemin dışında kalan üç varlıktan daha fazla alım yaptığını söylüyor. Ünlü yazar, bu varlıkları altın, gümüş ve Bitcoin olarak sıralıyor.

  Kiyosaki, altın fiyatının ise bir yıl içerisinde 3 bin dolar olacağını öngörüyor. Dev Amerikan bankası Bank of America da yakın zaman önce altının 18 ay içinde 3 bin dolara ulaşacağı tahminini yapmıştı. Gümüşe gelince Kiyosaki, değerli metal için 5 yılda 40 dolar gibi bir hedef koydu.

  Kiyosaki, Bitcoin’i desteklemesinin ardında yatan tek nedeni sistemin bir parçası olmamasıyla açıklıyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Zengin baba yoksul baba ile ilgili her şey

  Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın

  Ünlü yazar net konuştu: Bitcoin alın

  Okurmarın en çok ilgil gösterdiği kitaplardan olan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, ünlü Amerikan iş insanı Robert Kiyosaki, bankacılık krizinin kapıda olduğunu ileri sürdü. ...

  • 22 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.