Ünlü Yatırımcı Pompliano: 2021 de Bitcoin Doları Bu Açıdan Geride Bırakabilir 

0 0

 Federal Rezerv web sitesinden alınan bilgilere göre şu anda dolaşımda olan 202 trilyon değerinde ABD doları var. Öte yandan Bitcoinde ise dolaşımda sadece 05 trilyon dolar değerinde bir varlık var. Ancak Morgan Creekin kurucu ortağı Anthony Pompliano Bitcoinin 2021de bu konuda doları geride bırakacağını söylüyor.

Pompliano Bitcoinin doları bu noktada geride bırakmasının ABD doları enflasyon nedeniyle güç kaybetmeye devam ederken Bitcoinin “agresif bir şekilde” değer kazanmasının bir sonucu olarak meydana geleceğini belirtti. Federal Rezervin piyasaya sürmek için daha fazla nakit basmaya devam etmesi sürekli olarak daha fazla enflasyona yol açıyor. Bu durum hükümetin vatandaşlarına nakit yardımlar sağlamasına neden olan COVID-19 salgını nedeniyle daha da kötüleşti.

Öte yandan Bitcoin sürekli olarak değer kazanıyor. Dijital para birimi için tüm zamanların en yüksek  fiyatı 2017de gerçekleşmişti. Ancak 2020de 2017nin yaklaşık 20 bin dolar olan rekor fiyat seviyesi çok kolay bir şekilde aşıldı ve Bitcoin 31 bin doların üzerine çıktı. Bütün bunlar Kasım ve Aralık arasında gerçekleşti ve önümüzdeki aylarda da devam etmesi bekleniyor.

Hızlı büyümenin bir sonucu olarak Pompliano dolaşımdaki 20 milyon BTCnin 2021de ABD dolarından daha fazla değer taşıyabileceğine inanıyor. Ünlü yatırımcı eskiden rezerv para birimi olan USDden şu anda altından bile daha iyi bir değer deposu olarak kabul edilen BTCye daha fazla para akacağı görüşünü savunan birçok kişiden biri.

JPMorgan: Benimseme Yeni Başlıyor 

Bu ayın başlarında Amerikanın önde gelen bankalarından biri olan JPMorgan Bitcoin dikkat çekmeye devam ettikçe altının bundan sonra “zarar göreceğini” söyledi. Birçok kurumsal kuruluş bu yıl BTCye milyonlarca yatırım yaptı. Analistlerin ralliden sorumlu olduğunu söylediği bu kurumsal akına rağmen JPMorgan yatırımcıların Bitcoini benimsemesinin yeni başladığını söylüyor.

 Daha fazla yatırımcı Bitcoini benimsemeye devam ederse ve daha fazla dolar basılarak daha fazla enflasyona neden olursa Bitcoin önümüzdeki birkaç yıl içinde benzeri görülmemiş bir büyüme görebilir. Kim bilir? Büyüme o kadar hızlı olabilir ki 2021 gibi erken bir tarihte USDnin dolaşımdaki değerini tersine çevirebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku